medyauzmani.com

Dan Ashmore, CNBC’ye çoğu kripto işletme liderinin bilgisayar bilimi veya MBA okuduğunu söyledi.


  • Piyasa hala ilk günlerinde olduğu için kripto alanı, daha önce hayatın her kesiminden insanlara daha açıktı.

  • Coinjournal’dan Dan Ashmore, kripto piyasasının ana akım bir finans piyasası haline geldiğine ve artık bilgisayar bilimi okumuş veya MBA derecesi olanların hakimiyetinde olduğuna inanıyor.

  • UCLA, kripto para birimi yöneticilerinin katıldığı en popüler kurum olarak başı çekiyor.

Kripto liderleri bilgisayar bilimi okudu veya MBA yaptı

Coinjournal analisti Dan Ashmore CNBC ile konuştum Bu haftanın başlarında, kripto para birimi alanındaki çeşitli trendleri tartıştı.

CNBC’ye konuşan Ashmore, kripto para biriminin ilk günlerinde endüstrinin felsefe gibi daha az bilinenler de dahil olmak üzere çeşitli alanlardan insanları ağırladığını açıkladı.

Bununla birlikte, endüstri gelişmeye devam ettikçe, çoğu kripto para birimi liderinin ya MBA’leri var ya da bilgisayar bilimi ve diğer ilgili kurslar okuyorlar. Ashmore, bilgisayar bilimi okumuş veya MBA derecesine sahip kripto yöneticileri hakkında soru sorulduğunda şu yanıtı verdi:

En bariz olanı Changpeng Zhao, kim o? binance CEO. Montreal’deki McGill Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi okudu.

Kripto para birimi yöneticilerinin katıldığı üniversitelere bakıldığında, UCLA listenin başında yer alıyor. buna göre Coinjournal arama13 kripto para birimi yöneticisi UCLA’ya, 11’i Harvard’a gitti. Stanford Üniversitesi, kripto para birimi alanında sekiz iş lideri ile listede üçüncü sırada yer alıyor. Ashmore şunları ekledi;

ABD dışındaki üniversiteler açısından, orada Cambridge’i gördük, ancak bunun hala ABD ağırlıklı bir endüstri olduğunu söylüyorlar. Sonuç olarak, büyük Amerikan üniversitelerinden birçok yönetici ve personel çekildi.”

Kuzey Amerika, kripto para birimi maaşları açısından başı çekiyor

CNBC ayrıca Coinjournal’ın hangi ülkelerin kripto para profesyonelleri için en yüksek maaşları aldığına dair araştırmasına da baktı. Rapora göre, kıtadaki kripto para birimi çalışanlarının yılda ortalama 120.000 dolar kazanmasıyla Kuzey Amerika başı çekiyor.

Uzaktan çalışma, yıllık 110.000 ABD doları ile ikinci sırada yer alıyor ve Avrupa, ortalama 80.000 ABD doları maaşla üçüncü sırada yer alıyor. Ashmore bunu açıkladı;

“En yüksek maaşlar geliştiriciler için olacak. Bunların çoğu özel becerilere sahip kişilerdir. Akıllı sözleşme geliştiricileri, orada bir numara. ABD’deki geliştiriciler altı rakamın kuzeyinde kazanıyor, ancak Avrupa’da biraz daha düşük. Teknik olmayan roller için, finansal roller yılda yaklaşık 80.000 dolar bekleyebilirken, sosyal medya yaklaşık 50.000 dolar düştü. Genel olarak, sayılar ortalama olarak oldukça yüksekti.”

Kripto para işleri açısından Singapur, milyon kişi başına 160 kripto para işiyle başı çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık sırasıyla yedinci ve sekizinci sırada yer aldı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın