https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber DAO modeline geçiş yapan Arbitrum, yeni kripto varlığı ARB’yi tanıtacak – World Digital Media News

DAO modeline geçiş yapan Arbitrum, yeni kripto varlığı ARB’yi tanıtacak – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Ethereum Ağında katman-2 çözümü olarak faaliyet gösteren Arbitrum, merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO) yönetişim modeline doğru ilerliyor. Protokol ayrıca, bu varlığı bir otorite belirteci olarak kullanan ARB adlı bir kripto varlık yayınlayacaktır.

Toplamda 10 milyar olacak olan ARB, Arbitrum DAO Hazinesi, Arbitrum protokolünün arkasındaki şirket Offchain Labs, Arbitrum platformunu kullanan Offchain Labs Investments ve katman-2 kullanan diğer DAO’lara airdrop yoluyla dağıtılacak. . ağ.

ARB airdropu ne zaman olacak?

Tier-2 ağı Arbitrum, dün yönetişim modeli olarak DAO’nun lansmanını duyururken, yeni ARB jetonu 23 Mart’tan itibaren hissedarlara verilecek.

Yeni kripto para biriminin ilk arzı 10 milyar olarak belirlendi. Resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre ARB’nin yıllık enflasyon oranının %2’nin üzerinde olması bekleniyor. ARB belirteçleri, geçen ay Arbitrum One’da 58.642.080 blok uzunluğuna ulaşmadan önce Arbitrum platformu kullanıcılarına ve DAO’lara verilecek.

ARB’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili açıklamada, yatırımcıya ve gruba dağıtılacak tokenlerin 4 yıllık bir kapanış süresinin olduğu belirtildi.İlk açılışın bir yıl içinde, ardından aylık açılışların üç yıl boyunca gerçekleşeceği belirtildi. .

ARB’nin %56’sı topluluk tarafından yönetilecek ve %44’ü Offchain Labs yatırımcılarına ve büyük katkıda bulunanlara verilecek. ARB varlıkları yalnızca protokol yönetimi için kullanılacak ve token sahipleri, ağ kodunu değiştirme tekliflerine oy verebilecek.

Yeni bir yönetişim modeline geçiş yapan Arbitrum ekosisteminde Blockchain ağının eylemleri ARB ile topluluk üyeleri arasında yapılacak oylama ile belirlenecek. Ayrıca Offchain Labs tarafından yapılan açıklamada, geliştiricilerin DAO modeli dışında Arbitrum teknolojisini kullanarak üçüncü taraf (L3) Blockchain ağı oluşturmaları için izinsiz bir yol olarak Arbitrum Orbit’in kurulacağı duyurulmuştu.

Geçen yıl, Arbitrum Optimism yarışması 2. kademede de aynı şeyi yaptı. Nisan 2022’de operasyon Kendi markasını piyasaya süren Optimism’e göre Arbitrum bu konuda geç kaldı. Ortalama 1,44 dolardan işlem görmeye başlayan OP, geçtiğimiz yıl dalgalı bir seyir izledikten sonra yıl başından bu yana yükselişini sürdürerek Şubat ayında %250 artışla 3,29 dolara ulaşarak tam zamanına ulaştı. daha yüksek.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın