medyauzmani.com

Dapper Labs, Rusya’ya karşı yeni AB yaptırımlarının ardından Rus hesaplarını askıya aldı


Flow blok zincirinden sorumlu Vancouver merkezli şirket Dapper Labs, Perşembe günü Avrupa Birliği’nin Rusya ve Rus vatandaşlarına yönelik yaptırımlarının ardından Rus hesaplarını askıya aldı.

Dapper Labs bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Rusya ile bağlantılı hesaplara kripto varlık cüzdan hizmetleri, hesap veya herhangi bir değerin saklanması artık yasak. Ancak Dapper hesapları kapatmadı.”

Yorum ne anlama geliyor?

Flow blok zincirinin yanı sıra Dapper Labs, karşılıksız token holdingleri (NFT) konusunda uzmanlaşmıştır. Popüler Cryptokitties, Cheeze Wizards ve NBA Top Shot dahil olmak üzere birçok NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Dapper Labs, AB düzenlemelerine tabi bir ödeme işleme ve depolama değeri ortağına sahip Rus hesapları üzerinde işlem yapmaya yönlendirildi.

Uzaklaştırmadan etkilenen Ruslar, UFC Strike, NBA Top Shot ve NFL All Day NFT koleksiyonlarını satın alamaz, satamaz veya hediye edemez. Ayrıca Dapper hesaplarından para çekemeyecekler veya hesap bakiyeleriyle herhangi bir şey satın alamayacaklar.

Ancak Rus kullanıcılar, hesaplara erişebilecek ve satın aldıkları dijital varlıkları görüntüleyebilecek. Dapper, etkilenen kullanıcıların, satamasalar bile satın aldıkları varlıklar üzerindeki mülkiyet haklarını elinde tuttuklarını doğruladı.

Dapper dedi ki:

“Bu yeni düzenlemeden bağımsız olarak, etkilenen bir kullanıcı tarafından daha önce satın alınan tüm NFT’ler yine o kullanıcıya aittir. Sahip olduğunuz Tüm Anlar ve tüm Dapper Kredileri size kalır.”

UFC Strike NFT havuzu aracılığıyla Dapper, UFC’ye katılan Khabib Nurmagomedov gibi Rus savaşçılarla ilgili NFT’lerin satışına izin verdi.

AB yaptırımları

Rusya ve Rus vatandaşlarına karşı güncellenen yaptırımlar, özellikle kripto para birimleri üzerinde Nisan ayında uygulanan önceki yaptırımların bir tırmanışıdır.

Kripto varlıklar üzerindeki mevcut yasak, cüzdan değeri ne olursa olsun kripto hizmetleri yasaklanarak sıkılaştırıldı. Portföy değeri daha önce 10.000 € ile sınırlandırılmıştı.

Geçen hafta Rusya da kripto para işlemlerini kısıtlamak için adımlar attı ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKX’i geri listeye aldı.

Güncellenen AB yaptırımlarının ardından daha fazla kripto ve web3 şirketinin kısıtlamalara uyması bekleniyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın