medyauzmani.com

DeFi Üstel ilk turda 14 milyon dolar topladı


  • Üstel, müşteriler için doğru ürünleri kullanarak Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemindeki yatırımları dönüştürmek istiyor.

Merkezi olmayan finansa (DeFi) yatırım yapmayı basitleştirmeyi amaçlayan bir yatırım platformu olan Exponential, yatırımcılardan ilk finansman turunda 14 milyon dolar topladığını açıkladı.

Kurucu ortaklar Idris Benamour (CEO), Mehdi Libar (Başkan) ve Greg Gezmagian’a (CTO) göre, birkaç dijital varlığa ve Web3 girişimine yatırım yapan kripto odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Paradigm, finansman turunu yönetti.

Finansman turuna katılan diğer yatırımcılar arasında FTX Ventures, Haun Ventures, Solana Ventures, Polygon, Circle Ventures, Global Founders Capital ve diğerleri yer aldı.

Tur ayrıca Henrique Dubugras (ABD merkezli fintech şirketi Brex’in kurucusu), Zach Perret (Plaid/Mischief’in CEO’su) ve girişimci ve yatırımcı Anthony Pompliano da dahil olmak üzere 80’den fazla melek yatırımcının ilgisini çekti.

DeFi Üstel Hedef

Exponential’ın DeFi topluluğu için hedefi açıktır: yatırımcıların yeni gelir fırsatlarını keşfetmesini ve şeffaf projelere kolayca yatırım yapmasını kolaylaştıran bir yatırım platformu sağlamak.

Bu sadece başlangıç. Üstel, web2 ve web3 arasındaki boşluğu ve onu inşa edecek zihinler arasında köprü kurarak herkes için finansal özgürlüğün kilidini açma vizyonuna sahiptir.” Benamourve bir blog yazısında Lebbar ve Jizmagian.

Bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak için platform, Uber ve Amazon’dan yetenekler içeren birinci sınıf bir ekip oluşturdu. Genel olarak ekip, mühendislik, kripto para birimi, fintech ve tüketici ürünleri alanlarındaki en iyi çalışanlardan bazılarını kendi saflarında sayıyor.

Exponential’ın kurucularına göre, DeFi’ye yatırım yapmak çoğu zaman kanıtladığı kadar zor olmamalı. Ayrıca, hackerların DeFi protokollerinden milyarlarca dolarlık kripto varlık çaldığı için geçtiğimiz birkaç yılda gördüğümüz gibi yatırımcılar için çok riskli olmamalı.

Doğru ürünlerle DeFi daha erişilebilir hale gelecek ve yeni bir yatırımcı dalgasının kapısını aralayacaktır.Benamor, Wolbar ve Gizmagian’ın kitapları.

Cüzdanımı değerlendirEkosistemin altında yatan kullanıcı yatırımlarını, protokol, varlıklar ve zincir genelinde haritalama yeteneklerini analiz etmeye yardımcı olan, platform tarafından geliştirilen kurumsal düzeyde bir risk değerlendirme sistemi.

Platform aynı zamanda müşterilerin saklama platformu aracılığıyla DeFi likidite havuzlarına doğrudan erişmesini sağlamak üzere kuruluyor ve bu da kullanım kolaylığını ve güvenliği artırıyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın