medyauzmani.com

DeSo, Elon Musk ve Jack Dorsey’in merkezi olmayan sosyal blok zincirine cevabıdır.


Los Angeles, Kaliforniya, 3 Ekim 2022, Chinwire

Götürmek:

  • Jack Dorsey ve Elon Musk mektupları, merkezi olmayan bir sosyal medya blok zinciri çağrısında bulunuyor: DeSo çözüm olabilir.
  • FTX kripto borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, Twitter satın almak veya blok zinciri tabanlı bir sosyal ağ oluşturmak hakkında da bir konuşma yaptı.
  • DeSo, sosyal medyayı merkezden uzaklaştırmak için bir yol haritası yayınladı

bu Yani Vakıf, sosyal medyayı merkezden uzaklaştırmak ve Web 3 için sosyal katman oluşturmak için iddialı yol haritasının başladığını duyurdu.

Bugün sosyal medya ile ilgili büyük sorunu çözmek için önümüzdeki iki çeyrekte yol haritasında kilometre taşları uygulanacak.

“Çoğu insan, Bitcoin icat edildiğinde sosyal medyanın finansal sistemden daha merkezi olduğunun farkında değil. Şu anda çevrimiçi olarak ne gördüğümüzü ve yaptığımızı sadece birkaç şirket kontrol ediyor. blok zinciri.” dedi Nadir Al NajiDeSo’nun kurucusu.

Yol haritasının yayınlanması, Elon Musk ve Jack Dorsey arasında fikrini gösteren yeni mesajların ortaya çıkmasıyla geliyor. Blockchain tabanlı sosyal medya Ödeme ve SMS işlemlerini gerçekleştiren protokol.

İki milyarder girişimci, Twitter’ın bir şirket yerine bir kuruluş tarafından finanse edilen bir açık kaynak protokolü olarak nasıl daha iyi olacağını tartıştı. Dorsey, Twitter’ı “ilk günah” olarak nitelendirerek bir şirket yapmaktan yakındı.

Vakfın açık kaynaklı blok zinciri tabanlı bir sosyal ağdaki rolü, Ellon Musk’ın “çok havalı bir fikir” olarak tanımladığı ve yardım etmeyi teklif ettiği gelişimini finanse etmek ve teşvik etmektir. Ancak Dorsey, Musk’ı Twitter panosuna alma girişiminde başarısız olunca sonunda şirketten ayrıldı.

Ek olarak, Elon Musk ve FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried arasında bir dosya oluşturma hakkında bir sohbet vardı. Twitter blok zinciri Veya doğrudan Twitter satın alın.

Ancak, DeSo’nun temel yol haritası ve ekosisteminden ortaya çıkan uygulamalar göz önüne alındığında bu gerekli olmayabilir.

DeSo, yol haritasındaki ilk kilometre taşını yayınladı. MetaMask entegrasyonu, geçen hafta başlatıldı. Milyonlarca Ethereum kullanıcısının tek bir tıklama ile DeSo’ya giriş yapmasına izin verir. Ayrıca Solanas Phantom portföyü de dahil olmak üzere ekosistemler arasındaki zincirler arasında daha fazla iletişim köprüsü eklemeyi planlıyorlar. Diğer potansiyel entegrasyonlar arasında Cardano ve NEAR bulunur.

Proof of Work’ten ‘Infinite Proof of Stake’e geçmek için de çalışmalar sürüyor. Ethereum’un Proof-of-Stake’e geçmesi gibi, DeSo Proof-of-Stake tüketimi azaltacak ve daha enerji verimli hale gelecektir.

Öğrencilerin bir sonraki büyük merkezi olmayan sosyal ağı oluşturmak için rekabet edebilecekleri büyük bir Ivy League kurumunda bir hackathon da devam ediyor.

Yukarıdakilerin, iş ve pazarlama operasyonlarını genişletmeye yardımcı olacak önemli bir COO’nun atanmasıyla birlikte yılın dördüncü çeyreğine kadar tamamlanması bekleniyor.

Birçok uzman, merkezi olmayan sosyal medyanın en iyi kripto araştırma firmaları tarafından değerlendirilen bir sonraki büyük pazar fırsatı olacağını tahmin ediyor. DeSo birinci sırada benim yolum Adreslenebilir kitle piyasası nedeniyle kripto para trendlerinin yedi analizi daha.

Önümüzdeki on yılda, sosyal medyanın 6 milyar kullanıcı çekmesi ve trilyonlarca değerinde olması bekleniyor. Blockchain tabanlı sosyal ağ, günümüz ekonomisinde her zaman yeni platformlar arayan 50 milyon içerik oluşturucuyu güçlü bir şekilde çekecek; Yaratıcı ekonomi şu anda 100 milyar dolar değerinde.

DeSo, ekosisteminden ortaya çıkan ve insanların elmaslardan para kazanabileceği blok zinciri tabanlı bir Twitter uygulaması da dahil olmak üzere doğrudan yaratıcı ekonomiye hitap eden çeşitli sosyal medya uygulamalarına sahiptir.

Deso Vakfı Hakkında

DeSo, sosyal medyayı merkezden uzaklaştırmak ve depolama ağırlıklı uygulamaları milyarlarca kullanıcıya ölçeklendirmek için sıfırdan oluşturulmuş yeni bir Katman 1 blok zinciridir. 200 milyon dolar topladılar ve Sequoia, Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures, Social Capital, Polychain Capital, Winkelvoss Capital, Pantera ve diğerleri tarafından destekleniyorlar.

DeSo blok zincirinin orijinal para birimi olan $DESO, Coinbase’de listelenmiştir.

Tam yol haritasına göz atın ve adresinden kullanıcı adınızı isteyin. deso.com.

İletişim

Kül, DeSo Vakfı, [email protected]Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın