https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Deutsche Bank, hisse senedi alım satım platformunun pilot aşamasını tamamladı – World Digital Media News

Deutsche Bank, hisse senedi alım satım platformunun pilot aşamasını tamamladı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Alman bankasıSingapurlu geliştirici, DAMA (Digital Assets Management Access) Projesi’nin kavram kanıtlama aşamasını başarıyla tamamladığını duyurdu.

Memento Blockchain ile birlikte geliştirilen DAMA projesi, dijital para birimleri aracılığıyla mekanik menkul kıymetlere yatırım yapma olasılığını test etti.

Deutsche Bank, yatırım sektöründeki kuralları yeniden yazmak istiyor

Hatıra Blok Zinciri Alman bankasıbu çalışmanın ilk bölümünde Ethereum ruha bağlı jetona (SBT) dayalı ağ ve finansal platform (DeFi). Oluşturucular kimlik bilgilerini kullanarak cüzdanın kimliğini doğruladılar ve ek kontrollere ihtiyaç duymadan fonlara erişim sağladılar.

DAMA Projesi’ndeki varlıkların güvenliğini sağlamak için MetaMask’ı kullanın. MetaMask hizmeti, katılımcıların kripto varlıklarını kolayca aktarabilmeleri için tercih edilen bir dijital cüzdan şeklinde platforma entegre edilmiştir.

Fona yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcıların dijital fonlarında hisse oluşturmak ve almak için SBT’ye sahip olmaları ve teminat göstermeleri gerekmektedir. Özellikle varlıkları güvende tutmak için tasarlanan formlar olarak tokenize hisselerin dijital pazarda önemli bir yere sahip olacağı düşünülüyor.

Bir sonraki aşamada Deutsche Bank, 3,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten 1.100’den fazla kayıtlı yatırımcının bulunduğu Singapur’da daha fazla DAMA kullanıcısına ulaşmak için adımlar atmayı planlamaktadır.

Tokenize edilmiş varlıkların popülaritesini artırmak

Son zamanlarda, şeyleri geleneksel pazarlara koymak ve bunları blockchain ağlarında depolamak popüler hale geldi. Bu hizmeti sağlayabilecek platformların çoğu deneme aşamasında olsa da yakın gelecekte gerçek kullanım durumlarının artması bekleniyor.

Varlıkların tokenizasyonu konusu, hızlı transfer ve düşük maliyet, şeffaflık ve potansiyel yatırımcıların büyük bir kısmına ulaşma ve güvenliğin sağlanması açısından çok önemli kabul edilmektedir.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın