medyauzmani.com

Deutsche Telekom bir Ethereum doğrulama düğümü çalıştıracak


  • Deutsche Telekom, Ethereum doğrulama düğümünü yan kuruluşu T-Systems Multimedya Çözümleri aracılığıyla işletecek ve ayrıca sıvı depolama havuzu sağlayıcısı StakeWise ile ortaklık kurdu.

Alman telekom devi Deutsche Telekom, Ethereum ağına desteğini duyurdu ve dünyanın en büyük Proof of Stake (PoS) blok zincirinde bir doğrulama düğümü çalıştırma planlarını açıkladı.

Telekom devinden Perşembe günü yapılan bir duyuru, şirketin hareketinin, faaliyetlerini blok zinciri teknolojisi ve kripto para ekosistemi genelinde genişletme hedefinin bir parçası olduğunu belirtti.

Deutsche Telekom Ethereum Staking’e Katıldı

Deutsche Telekom’a göre doğrulama altyapısı, yan kuruluşu T-Systems Multimedya Çözümleri (T-Systems MMS) aracılığıyla gerçekleştirilecek. Böylece, T-Systems MMS, ağ belirleme mekanizmasına katılan Ethereum üzerinde bir doğrulama düğümü çalıştıracaktır.

Deutsche Telekom ayrıca yan kuruluşunun likidite havuzu sağlayıcısı Stake Wise’a katılacağını ve telekom şirketinin likit depolama operasyonuna girişini işaretleyeceğini duyurdu.

StakeWise, ETH sahiplerinin kendileri bir doğrulama düğümü çalıştırmak zorunda kalmadan ağ doğrulamasına katılmalarına olanak tanır. Bu da kripto para birimine yatırım yapmak isteyen herkes için giriş engelini düşürür.

Flow, Celo ve Polkadot ile işbirliği yaptıktan sonra, şimdi blok zinciri dünyasında bir sonraki kritik adımı atıyoruz ve burada Ethereum ile çığır açan çalışmalar yapıyoruz. Bir düğüm operatörü olarak, likit staking’e girişimiz ve DAO ile yakın işbirliğimiz Deutsche Telekom için yeni.T-Systems MMS’deki Blockchain Çözümleri Merkezi Başkanı Dirk Ruder, şunları söyledi:

Alman telekom devinin hamlesi, Ethereum’un Bitcoin ağında kullanılan Proof of Work mekanizmasından başarılı bir şekilde geçiş yapmasından sadece haftalar sonra geldi.

PoS mekanizmasının habercisi olan Ethereum yazılım yükseltmesi olarak Merge, Ethereum’un güç tüketimini %99,95 oranında azaltacak ve blok zincirini daha çevre dostu bir ağ haline getirecek şekilde ayarlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın