medyauzmani.com

Dev şirketlere ne olacak? Meta ve Binance’den Sonra Toyota’da Hacker Hacker!


Teknolojinin artmasıyla birlikte hizmet veren tüm şirketler dijital hale geldi. Bu durum birçok konforu beraberinde getirse de önemli tehditlerin hedefi haline gelmektedir. Son zamanlarda, birçok şirket verilerine yönelik saldırılarla gündeme geldi.

Toyota, 300 bin müşteri bilgilerini sızdırdığını kabul etti ve özür diledi

Japon otomobil üreticisi Toyota, araçları bir ağ üzerinden birbirine bağlayan uzak bir hizmet olan T-Connect’i kullanan saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. Şirket, 296.000’den fazla kullanıcının bilgilerinin sızdırıldığını doğruladı ve kullanıcılarından özür diledi.

Toyota, isimler, telefon numaraları veya kredi kartı detayları gibi hassas kişisel bilgilerin sızdırılmasının olası olmadığını söylese de, temkinli konuşmayı tercih etti. Öte yandan son zamanlarda büyük şirketlere yönelik hacker saldırıları arttı. Sadece bugün Meta ve Binance’e olduğu kadar Toyota’ya da saldırılar oldu.

Binance hacklendi! Milyonlarca dolar çalındı

Zuckenberg’in CEO’su olduğu Meta, 1 milyon kullanıcıyı sahte bir uygulamaya maruz kalmış olabilecekleri konusunda uyardı. Şirket, bu durumda gerekli soruşturmaların açıldığını belirtti. Ancak çalınan bilgilerin içeriği tahmin edilemez.

Belki de bugünün kurbanlarından biri olan Binance ismi en çok darbe aldı. Verilere göre ağ ilk olarak Blockchain üzerindeki ‘düzensiz aktivite’ nedeniyle duraklatıldı. Ardından ikinci açıklamada yetkililer siber saldırıyı duyurdu. İlk kararlarda kripto fonlarındaki 600 milyon dolarlık hırsızlıkla ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Japon teknoloji haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın