medyauzmani.com

Diğer Avrupa devleri tarafından kripto para birimlerinin kritik kabulü – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Avrupa Konseyi, AB’nin genel kripto düzenlemesi olan MiCA’yı onayladı. Son 24 saat içinde SHIB DOGE transferler inanılmaz bir seviyeye ulaştı, Binance’de listelenen GMX %40 arttı, Fidelity, 5 milyon dolar Ethereum kendi fonu Coinbase’i kurdu (NE?), önde gelen Avustralya şirketleri.

Avrupa Konseyi, MiCA kripto düzenlemesini onayladı

Avrupa Konseyi, bugün Avrupa Birliği Kripto Varlık Piyasaları Anlaşması’nı (MiCA) kabul etmede önemli bir adım attı.

MICHAEL, kripto para Kripto varlık ihraççılarının ihraçlarını şirketler hukuku kapsamında getirmesi için yapılan ilk yasadır. Yasa olma yolunda bir sonraki adım, 10 Ekim’de Avrupa Parlamentosu Ekonomik İşler Komitesi’nde yapılacak oylama olacak.

Komitenin onay vermesi halinde belge 20’den fazla AB diline çevrilecek ve nihai onay için AB Resmi Gazetesinde yayınlanacak. Ancak süreç burada bitmiyor. Nihai onayın ardından kripto faaliyetlerinde yer alan kişi ve kuruluşlara yeni düzenlemelere uymaları için 12 – 18 ay süre verilecek. Tüm onayların gecikmeden yapılması halinde MiCA’nın en erken 2024 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

son 24 saatte 1 trilyon seni sikeyim Coinbase borsasına geçişi endişe yarattı

Whale Alert, son 24 saat içinde çok sayıda SHIB ve DOGE transferinin gerçekleştiğini bildirdi.

Blockchain verilerine göre anonim cüzdanlardan 1.06 trilyon SHIB ve 450 milyon DOGE aktarıldı. SHIB tokenlerinin Coinbase borsa cüzdanlarına aktarıldığı ortaya çıkarken, satın alma için kripto paraların aktarıldığı bildirildi. DOGE’nin büyük bir kısmı anonim cüzdanlar arasında aktarıldı.

Ayrıca Elon Musk’ın Twitter teklifini yenilemesinin ardından DOGE’nin fiyatı hızla %10 arttı. SHIB ise son 24 saatte %5’in üzerinde bir fiyat artışı gördü. En büyük transferin bu yükselişten sonra geldiği aşikar olsa da bugün tüm kripto paralarda %2’lik grupta düşüş görülüyor.

Binance listelenmesinden sonra GMX fiyatı %40 arttı

Merkezi olmayan borsa (DEX) GMX’in doğal simgesi, bugün Binance değil Dizinin haberinin ardından %40’lık değer artışıyla 60,45 dolara yükseldi ve kripto gündemindeki yerini aldı. Bu hızlı yükselişin ardından %20 düşen kripto para birimi 50 dolar seviyelerinden çıkarıldı.

GMX, DEX benzeri bir Arbitrum olup, kullanıcıların düşük fiyatlarla gayrimenkul ve vadeli işlem yapmalarına olanak tanır. Sel ağlarında çalışıyorlar. 30X’e kadar alım satıma izin veren DEX, emtia fiyatları için Chainlink’i kullanıyor.

Fidelity, 5 milyon dolarlık Ethereum Endeks Fonu duyurdu

BağlılıkABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı açıklamada, yeni bir kripto-Ethereum Endeks Fonu oluşturulduğunu duyurdu. Yatırım devi, fonu ilk olarak 26 Eylül 2022’de piyasaya sürmüştü ancak dün açıklama yapıldığında fonun 5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​sermayesine sahip olduğu ortaya çıkmıştı.

Fidelity’nin endeks parasının Grayscale ve Bitwise gibi finans firmaları tarafından sunulan diğer Ethereum paraları ile rekabet etmesi bekleniyor.

Coinbase Avustralyalı müşterileri hedefliyor

ABD’deki en büyük kripto para borsası madeni para tabanıZorlu pazara rağmen, sürdürülebilir yaklaşımını sürdürürken Avustralya’daki operasyonlarını genişletme kararı aldı.

Kripto borsası, kullanıcıların Avustralya’da bir merkez kurma planını paylaşırken kripto ticaretinin yanı sıra yeni Coinbase PayID özelliğini kullanmalarına izin vereceğini söyledi. Coinbase’in gelecek planları ile ilgili olarak Uluslararası ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, değişikliğin önümüzdeki aylarda organizasyonlara odaklanmasının planlandığını söyledi.

Coinbase ayrıca Avustralya’da büyümeye devam etmek için ülke genelinde Web 3 fırsatlarını keşfetmek için RMIT Üniversitesi’nin Blockchain İnovasyon Merkezi ile işbirliği yapmak istiyor.

Yazarı: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın