medyauzmani.com

Dogecoin, 0,1 $ direnç seviyesini aşamadı. 2023’te montajı başarısız oldu


  • Dogecoin 0,1 $ direnç seviyesini aşamadı
  • 2023’te montajı başarısız oldu
  • Bitcoin, 2023 kazanımlarının bir kısmından vazgeçerse, Dogecoin en düşük seviyeleri yeniden test etmeli

Dogecoin 9’dury piyasa değerine göre kripto para birimi ve dün tam bir gün geçti. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Starship lansmanının Doge Günü’nde gerçekleşebileceğini tweetlediğinde %5 arttı.

Ancak bu artış, yükseliş trendinin devam etmesi için yeterli olmadı. Aslında, Dogecoin son 24 saatte %8’den fazla düştü ve 0,1 dolar seviyesi hala ağır bir direnç sunuyor.

Peki ileriye dönük Dogecoin fiyatından ne beklenebilir? Teknik analiz ne diyor?

TradingView’den Dogecoin grafiği

Dogecoin, 0,1 doların altındayken düşüş eğilimini sürdürüyor

Dogecoin fiyatı 2021’de hiç durmayacak gibi görünen bir rallide %23.000 arttı. Ancak piyasa, tersine dönme modeli görevi gören bir daralma üçgeni oluşturdu.

Aynı yılın sonunda Dogecoin kazanımlarının çoğundan vazgeçmişti. Ancak anlaşıldığı üzere bu, 2022 ve sonrasına kadar sürecek bir ayı piyasasının sadece başlangıcıydı.

2023’ün başından bu yana, bitcoin gibi önde gelen kripto para birimleri fiyatlarının fırladığını gördü. Ne yazık ki, hala 0,1 dolarda sert bir direnç bulan Dogecoin için durum böyle değildi.

Bu nedenle, direncin altındayken, eğim hala düşüş yönünde. Ya Bitcoin 2023’teki en yüksek seviyelerinden düzeltme yaparsa? Olursa, Dogecoin çok önemli olan 0,05 $ destek seviyesinde yeni bir test yapmayı düşünecektir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın