medyauzmani.com

Dünyanın en büyük Bitcoin vadeli işlemler ETF’si 2021 rekorunu kırdı – World Digital Media News


ProShares’in sunduğu Bitcoin (BTC) vadeli işlem fonu Bitcoin Strategy ETF’sinin (BITO) yönetimi altındaki varlıklar (AUM) 1,47 milyar dolara ulaştı ve Aralık 2021’de kırılan rekoru geride bıraktı.

Bu artış, ABD’de Bitcoin spot ETF başvurularının artmasıyla birlikte, düzenlenmiş ve akredite edilmiş yatırımcılardan Bitcoin’e yönelik kurumsal talebin yoğunlaştığını gösteriyor.

Chicago Ticaret Borsasında (CME) listelenen BITO, yatırımcıların düzenlenmiş bir ürün aracılığıyla Bitcoin bağlantılı getirilere erişebilmelerine olanak tanıyor.

ProShares’in küresel yatırım stratejisti Simeon Hyman, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “ETF’nin yönetim altındaki varlıklarının yeni bir zirveye ulaşmasından da görüldüğü üzere BITO’ya yönelik yatırımcı talebi güçlü kalmaya devam ediyor.” dedi.

Hyman, “BITO’nun piyasaya sunulmasından bu yana günlük ortalama 160 milyon dolarlık işlem hacmi görmesi, onu tüm ABD’de sunulan ETF’lerin ilk yüzde 5’ine yerleştiriyor.” diye ekledi.

BITO, diğer Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinden farklı olarak varlığın spot fiyatlarını yakından takip ediyor ve böylece cazibesini artırıyor.

BlackRock (BLK) ve Fidelity gibi yatırım devlerinin Bitcoin spot ETF başvurularının ardından BTC fiyatları son birkaç aydır yükseliyor ve bu hareketlenmenin satın alım baskısını artırması bekleniyor.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın