medyauzmani.com

Dünyanın önde gelen fintech liderleri İstanbul’da buluşuyor – World Digital Media News


Türkiye, dünyanın en büyük fintech endüstri konferanslarından biri olan İstanbul Fintech Week’e ev sahipliği yapıyor. İstanbul Fişekhane’de düzenlenen etkinliğin ilk gününde sektördeki yenilikler, kripto yasaları, yeni teknolojiler ve finansal çöküşün ardından bankaların bölgede izlemesi gereken harita ana gündem oldu. en büyük kripto borsası FTX.

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) ana sponsoru olan İstanbul Fintech Haftası başladı. 13 Nisan’da Fişekhane’de başlayan ve 20 ülkenin katıldığı Türkiye’nin ilk ve en büyük küresel finansal teknoloji etkinliği 4. İstanbul Fintech Week’in açılışını OKX Global Halkla İlişkiler Müdürü Tim Byun yaptı. FİNTR Yönetim Kurulu Başkanı ve KOOP Ventures Kurucu Ortağı Demet Zübeyiroğlu. Byun, son dönemde bankacılık sektörünün çöküşü ve dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in Kasım 2022’de iflas ilan ettiğine dikkat çekti. Hayal bile edemeyeceğimiz şeyler oluyor. Faiz oranları, doların konumu, rezervler, ülkelerdeki savaşlar, çatışmalar, jeopolitik sorunlar, bunların hepsi büyük değişimlere yol açıyor. Böyle bir durumda size tavsiyem önünüze çıkan fırsatı denemeye önem vermenizdir.

Blockchain, Web3 ve dijital para biriminin geleceği tanımlandı

İstanbul Fintech Haftası ilk gününde Blockchain Fest’e ev sahipliği yaptı. Bölümleme kavramı, merkezi borsa, Web3 ve metaverse yapısındaki değişiklikler özellikle ele alındı. Katılımcılar, piyasa zorluklarını ele almak için düzenlemelerin nasıl değiştiği, Blockchain’in iş üzerindeki etkisi, Web3 ile değişen hayatlar ve dijital para birimlerinin geleceği gibi konuları tartıştı.

Web3 ile bilgi tüketim kalıpları değişti

İngiliz Blockchain Derneği Başkanı Naseem Naqvi, “metaevrenin” insan hizmetleri üzerindeki etkisi hakkında konuştu. Global Blockchain Business CEO’su Sandra Ro, Web3 ile yaptığı hayat değiştiren konuşmasında, “2025’te dünya nüfusunun üçte biri Z kuşağı olacak. Tüm bu cihazların içine doğan bir nesil. zeka, kullanıcı alışkanlıkları ve yol tüketilen bilgi değişecek.Hibritleri dünyanın herhangi bir yerinde kullanma yeteneği yaygınlaşacak.”Yapay zeka ve ChatGPT4 gibi en iyi teknolojiler arasında kıyasıya bir rekabet olacak.”

FTX’in çöküşü tüm kripto evrenini sarstı

GTG Advocates Direktörü Ian Gauci, “Yerleşik çevreden çok farklı bir zamanda yaşıyoruz. Her şeyin düzenlenmesini talep etmeye geldik. Gerçeklerin düzenlenmesi gerekiyor. Küresel bir düzenlemeye ihtiyaç var. regülasyon FTX’in batmasına neden oldu.FTX bu konuda çok dikkatli olmak zorundaydı burada sebep-sonuç ilişkisi vardı bu hepimizi kötü etkiledi çünkü hepimiz aynı yoldayız. Bankacılıkta daha önce görmediğimiz bir gelişme” dedi.

Dreams Quest’in kurucu ortağı Steve Good, bankaların değişmesi gerektiğini belirterek, “Yeni teknoloji satın alıyorsunuz, ancak eski sistemleri kullanıyorsunuz. İşlemleri düzenleyen bankalar her şeyi tek bir bankaya çevirirse kaos olabilir. Ortak bir dil oluşturmak, bu bir fikir değişikliğidir, entegrasyon veya ayrılık değil” dedi.

Blockchain ve yeni teknolojilerin buluştuğu yeni bir çağ

2023 ve sonrasında bir grup yatırımcıda konuşan Seven Seas CEO’su Evgeni Mitkov, “Birçok yatırımcı kripto kışını gördü ve şimdi paranın neredeyse geldiğini görüyorlar. En son teknolojiye, gerçek olaylara odaklanıyorlar” dedi. Önümüzde büyük bir fırsat var” dedi. Ptoken Başkan Yardımcısı ve CMO’su Artur Boytsov, girişimcilerin dikkat etmesi gereken başlıca hususlardan bahsetti. Holo Chain’in pazarlama müdürü David Atkinson, önümüzdeki dönemde ülkelerin dağılımında yapay zeka ve yeni teknolojilerin birleşimini göreceğimizi belirterek, “Bilgisayar donanımının çok değiştiğini göreceğiz” dedi.

İki gün boyunca 50’den fazla oturum gerçekleştirilecek. Konferansa diğer ülkelerden çok sayıda kişinin yanı sıra Azerbaycan ve Romanya’dan da temsilciler katılıyor. Konferansın bilet satışından elde edilecek gelirin bir kısmı, 6 Şubat depremlerinde zarar gören çevredeki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın