medyauzmani.com

Ekim 2022 için Litecoin fiyat tahmini


Litecoin Piyasa katılımcıları bir sonraki katalizörü beklerken fiyat son birkaç gündür dar bir aralıkta seyrediyor. LTC son iki gündür art arda yükseldi ve son birkaç gündür olduğu yerde 54.76 dolardan işlem görüyor. Hala Eylül’ün yükseği olan yaklaşık %19.3’ün altında.

Litecoin Konsolidasyonu Devam Ediyor

Litecoin, piyasa koşulları dalgalı olmasına rağmen Eylül ayında ılımlı bir performans sergiledi. Eylül ayında ABD hisse senetleri Dow Jones, Nasdaq 100 ve S&P 500 gibi endekslerin tamamında düşüşle %10’dan fazla düştü.

Bu arada, ABD Dolar Endeksi (DXY) 20 yılı aşkın bir sürenin en yüksek seviyesine sıçradı. Diğer önemli göstergeler piyasadaki potansiyel risklere işaret etti. Örneğin, bir oynaklık ölçüsü olan yakından izlenen VIX Endeksi 32 doların üzerine çıkarken Korku ve Açgözlülük Endeksi korku bölgesine düştü.

Tüm bu rakamlar, Litecoin’in zorlu bir pazarda başarılı olduğunu gösteriyor. Aynı şey Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri için de geçerlidir.

Litecoin’in Eylül ayındaki ana katalizörü, Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake’e (PoS) geçen Ethereum Merge oldu. Bu, blok zinciri endüstrisindeki en büyük olay olduğu için çoğu kripto para birimi buna tepki gösterdi.

İleriye baktığımızda, Ekim ayında birleşme ölçeğinde kripto odaklı büyük bir olay olmayacak. Bu nedenle, yatırımcılar enflasyon ve para politikası gibi daha geniş piyasa konularına odaklanmaya devam edecekler.

Bu hafta, ABD en son iş numaralarını yayınlayacak. Analistler, verilerin ülke ekonomisinin Eylül ayında 300.000’den fazla iş eklediğini göstermesini bekliyorlar. Hal böyle olunca da enflasyonun yüksek seviyelere çıkmasıyla birlikte Fed’in faiz oranlarını artırmaya devam etme ihtimali var.

Litecoin Fiyat Tahmini

Günlük grafik, LTC fiyatının son birkaç gündür konsolidasyon aşamasında olduğunu gösteriyor. Önemli destek ve direnç seviyeleri arasında 46.3$ ve 67.35$ seviyelerinde kaldı. Para birimi hala 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalar etrafında gezinirken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’de nötr noktaya taşındı.

Bu nedenle, Litecoin’in Ekim ayında bu dar aralıkta kalması muhtemeldir. Direncin 67 doların üzerinde bir hareket, daha fazla alıcı olduğu anlamına gelirken, 46 dolardaki desteğin altına bir düşüş, piyasada daha fazla satıcı olduğu anlamına gelecektir.

Litecoin nasıl satın alınır

artı500

Plus500, forex, emtialar, endeksler, hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto para birimleri dahil olmak üzere 2.000’den fazla finansal araç üzerinde kaldıraçlı alım satım sunan lider Fark Sözleşmeleri (CFD) sağlayıcısıdır. CySEC lisans numarası (#250/14)

Plus500 ile LTC’yi bugün satın alın

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’ten fazla kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım aracı kurumudur. Komisyonsuz kripto ticareti sunarlar ve platformdaki kullanıcılar manuel veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneğine sahiptir. eToro ayrıca, kullanıcıların ünlü yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasını sağlayan benzersiz bir CopyTrader sistemine sahiptir.

Bugün eToro ile LTC satın alın

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın