medyauzmani.com

En İyi 6 Kripto Para Birimi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto borsası Bittrex’i eleştirdi ve eski CEO William Shihara tarafından ortaklaşa kuruldu, kayıtsız bir ulusal borsa, komisyoncu ve takas ajansının işletmesi. SEC ayrıca Bittrex’in yabancı yan kuruluşu Bittrex Global GmbH’ye, Bittrex’in ortak defter operasyonuyla bağlantılı olarak ulusal bir borsa olarak kaydolmadığı için dava açtı.

SEC tarafından verilen cezada, Bittrex kayıtsız özel borsa olarak listelenirken, platformda listelenen altı kripto varlık menkul kıymet olarak belirlendi. Bu özellikler; kısa çizgi, ŞEYLER, AMAN TANRIMTKN, NGC Peki IHT olarak yazılır.

Bittrex ve eski CEO’su William Shihara tarafından getirilen suçlamalar arasında SEC, ajansın düzenleyici incelemeden kaçınmak için kripto varlık sağlayıcılarıyla işbirliği yaptığını bildirdi.

Kripto endüstrisi üzerindeki SEC baskısı devam ederken, en son hedef Bittrex borsası oldu. Ancak bu durumda karşımıza çıkan bir diğer konu da iki popüler altcoin’in öne çıkarılması. SEC tarafından yayınlanan kararda DASH ve ALGO ticareti vurgulandı.

SEC, platformda aldığınız hizmetin, çıkışı onaylamak ve para kazanmak için staking yaptığınızda Masternode sistemini kullandığını vurguladı. Komite, bunun dikkate alınmasının bile jetonun değerini etkilediğini ve DASH’ı bir menkul kıymete dönüştürdüğünü söylüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, bulduğunuzda sisteme karşı yapılan güvenlik iddialarıyla yeni bir pencere açarak, aynı durumdaki birçok blockchain ağını değerlendirmek için bir model kurmaya çalıştığı düşünülüyor.

Algorand Vakfı da SEC’in radarında

SEC ayrıca, ilk ALGO jetonunu çıkararak servetin bir kısmını alan Algorand Vakfı’nı bir güvenlik sağlayıcısı olarak görüyor çünkü yatırımcılar, kârlı olmasalar da faaliyetlerden yararlanıyor.

Piyasa yorumcuları, SEC’in bu dava aracılığıyla koruma kapsamını kripto alanında farklı alanlarda ve farklı yetki alanlarında faaliyet gösteren hizmetleri içerecek şekilde genişletmeye devam ettiğine inanıyor.

Bittrex’ten sonra sıra Coinbase’e mi geldi?

Son zamanlarda SEC Coinbase’e duruşmadan önce son bir uyarı göndermişti. Birçoğu SEC’in Coinbase’e dava açmasını beklerken, SEC Bittrex’e dava açtı. Ancak SEC’in sektör üzerindeki ağır baskısı nedeniyle, Coinbase Davanın yakında açılabileceğini düşünüyor.

SEC’in son hareketinin ardından dünkü satış trendini takip eden kripto para piyasaları güne alıcılı başladı. BitcoinGünün ilk saatlerinde 29.000$ sınırına hızlı bir düşüşün ardından aynı trendde toparlanarak sabah 29.750$ civarında hareket etmeye başladı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın