medyauzmani.com

Ethereum 2.000 dolar seviyesini yeniden kazandı. Piyasa, 1.200 $ bölgesinde görülen destekten geri döndükten sonra 2023’te toparlandı.


  • Ethereum 2.000$ seviyesini yeniden kazandı
  • Piyasa, 1.200 $ bölgesinde görülen destekten geri döndükten sonra 2023’te toparlandı.
  • Alt tepeler zinciri kırılmış olsa da, bir geri çekilme olabilir.

Kripto para piyasasında 2023 yılında başlayan yükseliş ivmesi yılın ikinci çeyreğinde de devam etti. Ethereum, 2.000 $ seviyesini geri kazandığı için ana yararlanıcılardan biridir.

Ethereum fiyatı 2022’deki düşük seviyelerinden neredeyse iki katına çıktı.Ardından 2022’nin son günlerinde Ethereum, güçlü bir destek olduğunu kanıtlayan 1.200 dolardan işlem görüyordu. Kimse bu kadar hızlı bir yükseliş beklemiyor, ancak ticarette ve özellikle kripto para ticaretinde işler hızla tersine dönebilir.

Artık Ethereum 2.000 $ seviyesinin üzerinde işlem gördüğüne göre, asıl soru şu: Bundan sonra ne olacak? 2.000 doların üzerinde bir kapanış, yükseliş momentumu açısından önemlidir. Ancak, daha fazla kazanım sürdürülemezse kısa ve orta vadede bir gerileme görebiliriz.

TradingView’den Ethereum grafiği

Kripto para birimleri neden yükseldi?

Aynı dönemde zayıf ABD dolarının performansıyla ilgilidir. Dolar, geçen yıl Ekim ayında biraz daha erken zirveye ulaşırken, kripto para birimleri düşmeye devam etti ve iki ay sonra dibe vurdu.

Ama doların hareketini yakaladılar. Karşılaştırıldığında, Ekim 2022’de EUR/USD parite seviyesinin altında, 0,96 yakınında işlem gördü. Ancak yılı 1.06 civarında yüksek kapattı.

Bu arada, EUR/USD rallisi azaldı, ancak ralli kripto para piyasasına geldi. Bu nedenle, ikisinin ilişkili olduğu ve yükselişin anahtarının ABD dolarının zayıflığı olduğu söylenebilir.

Dün, Fed’den Bullard daha fazla faiz artırımını tercih edeceğini söyledi. Bu durumda kısa ve orta vadede dolar yükselebilir, bu da EUR/USD’nin düşeceği anlamına gelir. Yukarıdakiyle aynı mantığı izleyen kripto para birimleri, 2023’te kazanımlarının bir kısmından vazgeçebilir.

Bu nedenle Ethereum 2.000 dolar seviyesinden vazgeçebilir. Bu durumda, alıcıların 1.600$ bölgesinde olması bekleniyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın