medyauzmani.com

Ethereum (ETH), Şanghay’dan sonra tüm yükseltme kazanımlarını kaybetti


  • Ethereum fiyatı geçen hafta %11,8 düştü.
  • Şangay yükseltmesinden sonra 2.100 doların üzerine çıktı.
  • Yayınlandığı sırada, Şanghay sonrası yüksek seviyelerinin yaklaşık 300 $ altında, 1.855 $’dan işlem görüyor.

Son günlerde, kripto para piyasası, büyük ölçüde artan ekonomik durgunluk tehdidi nedeniyle çok kırılgan oldu. Borsada enflasyon ve oynaklıkta da sürekli bir artış oldu.

Ethereum’un Şanghay öncesi fiyat seviyelerinin altına düşmesi ve Bitcoin’in 28 bin doların altına düşmesiyle kripto alanında büyük kripto para birimleri büyük ölçüde etkilendi. Küresel kripto para piyasa değeri de 13 Nisan Perşembe günü 1,25 milyar doların üzerine çıktığından beri düşüyor.

İzlenmesi gereken önemli Ethereum fiyat seviyeleri

Fiyattaki ani düşüş, ETH yatırımcılarının/tüccarlarının Ethereum fiyatı için geleceğin ne getireceğini merak etmesine neden oldu, özellikle de Shappella’nın yükseltmesi, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimine oyun değiştirici olduğundan. Çoğu şimdi bu aksilikten kurtulup kurtulamayacaklarını merak ederek kafalarını kaşıyor.

Ethereum fiyatı şimdiden 1.896 dolardaki ilk destek seviyesinin altına düştü. Ancak şu anki 1.855 dolarlık fiyatla, düşüşün gerçek mi yoksa yanlış mı olduğunu söylemek için henüz çok erken.

Bugünün mumu dünün düşük seviyesi olan 1.913,60 doların altında kapanırsa, kripto para biriminin hafta sonuna kadar düşüş eğilimini sürdürdüğü bir senaryo olan 1.846 dolarlık bir sonraki önemli desteğe doğru daha fazla düşüş olasılığı yüksek olabilir.

Fiyat bugün 1900$’ın üzerinde kapanırsa, yarın 1930$ fiyat alanına doğru bir toparlanmaya yol açabilir.

Orta vadeli bir perspektiften bakıldığında, Ethereum fiyatı geniş bir ticaret aralığının ortasına geri çekildi çünkü fiyat 2000 $ seviyesinin altında kalırken satıcılar kontrolü elinde tutuyor. Bu, kripto para biriminin sürekli bir baskıyla karşı karşıya olduğunun olası bir göstergesidir, bu da önceki yükseliş ivmesini yeniden kazanmak için mücadele edeceği anlamına gelir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın