medyauzmani.com

Ethereum kurucusu Buterin son günlerde göze çarpan ETH işlemleriyle ilgili açıklama yaptı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, son zamanlarda kripto borsalarına gönderdiği kripto varlıklarla ilgili spekülasyonların artması üzerine kayıtsız kalmayarak açıklama yapma gereği duydu.

Vitalik Buterin X platformu üzerinden yaptığı açıklamada “Eğer Vitalik bir borsaya herhangi bir miktarda ETH gönderdi şeklinde bir haber duyarsanız bilin ki bu benim satışım değildir.” dedi. Buterin, sık sık hayır kurumu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ya da başka projelere bağışlar yaptığını belirtirken bu kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için satış yapmak zorunda olduklarını söyledi. Ethereum kurucusu ayrıca 2018 yılından beri kişisel ihtiyacı için tek bir ETH bile satmadığının altını çizdi.

Vitalik Buterin’in bu açıklamayı yapma gereği duymasına neden olan gelişme ise dünkü 15 milyon USDC tutarındaki transferi oldu. Vitalik, bu fonu kendi kurduğu hayır kurumu olan Kanro’ya gönderdiğini söylerken transfer, bir çok mecrada Buterin’in Gemini borsasına 15 milyon USDC göndererek satış yaptığı şeklinde lanse edildi.

Geçen ayki gelişmelerde ise Buterin, Coinbase’e gönderdiği ve 600 bin doları bulan ETH transferleriyle gündeme gelmişti. Diğer yandan Ethereum kurucu ortağının servetine göre bu transferlerin oldukça düşük kaldığı söylenebilir. Bu transferlerin gündeme gelmesinin nedeni olarak ise sektörün en etkileyici isimlerinden biri olan Vitalik Buterin’in geçmiş yıllarda Ethereum fiyatının o dönemki zirvelerinden yaptığı satış sonrası kripto para fiyatının etkilenmesi görülebilir.

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum, geçen hafta 1.520 dolar bandında geriledikten sonra kısmi bir toparlanma kaydetti. Dünkü volatil işlemlerde 1.635 dolara kadar yükselen kripto para, bugün satıcılı hareket ederek %1’in üzerinde düşüşle 1.580 dolar seviyesinde alıcı buluyor.

Genel görünümde ETH’nin Nisan ayından bu yana kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düşüş eğilimi devam ederken kripto paranın 2023 yılı getirisi %32 seviyelerinde devam ediyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın