medyauzmani.com

Ethereum ve Polygon, NFT satışlarındaki düşüşün ortasında dayanıklılık gösteriyor – World Digital Media News


Bugün, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC), Ocak-Eylül 2023 döneminde NFT satışlarındaki önemli düşüşe rağmen piyasa esnekliğini gösteriyor. OpenSea’den alınan verilere göre, ETH yılın başında 659 milyon $ olan NFT satışlarında Eylül ayında 74 milyon $’a düşerken, MATIC aynı dönemde 109,12 milyon $’dan 4,5 milyon $’a geriledi.

Ancak, Ekim 2023’te her iki kripto para birimi de toparlanma belirtileri gösterdi. Ethereum’un fiyatı %8,7 artışla 1.810 dolara yükselirken, Polygon’un fiyatı %14,3 artışla 0,649 dolara çıktı. Bu piyasa esnekliği, Bitcoin Spot ETF onayı beklentisi ve her iki ağ için yeni ortaklıklardan kaynaklandı.

Bugün, Ethereum %7’lik bir işlem hacmi artışı daha gördü ve fiyatı 1.785,51$’dan 1.912,62$’a yükseldi. Analistler yılsonuna kadar 2,335.71$’a ulaşacağını tahmin ediyor. Eş zamanlı olarak, Polygon’un piyasa değeri bir aylık %25,8’lik büyümenin ardından 6,5 milyar $’a ulaştı. Yılsonuna kadar 0,87$’ı yeniden test etmesi bekleniyor.

Yıl sonuna kadar düşük NFT aktivitesinin devam etmesi beklenmesine rağmen, ETH stake etme ve Polygon’da zkEVM’nin benimsenmesinin popülerliği nedeniyle Ethereum ve Polygon’un ağ aktivitesinin artması bekleniyor. Analistler ETH’nin %17,1 artışla 2.120$’a, MATIC’in ise %42,2 artışla 0,923$’a yükselebileceğini tahmin ediyor.

İlgili haberlerde Everlodge, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla gayrimenkulleri NFT’lere dönüştürmek için bir web3 pazarı başlatıyor. Bu NFT’ler, ERC-20 tokenlerini destekleyen platformlarda alınıp satılabilecek ve pasif gelir fırsatları sunacak. Everlodge’un ön satışın 6. aşamasında 0,023 $ olarak fiyatlandırılan yerel tokenı ELDG’nin piyasaya sürüldükten sonra büyüme göstermesi bekleniyor.

Buna ek olarak, NuggetRush (NUGX) yenilikçi yaklaşımıyla manşetlere çıkmaktadır; NFT’lerin gerçek altına dönüştürülmesine olanak tanıyan ve böylece madencilik meraklılarına somut ödüller sunan bir oyna-kazan madencilik oyunu başlatmıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın