medyauzmani.com

Ethereum’un Şangay/Cabella ağ yükseltmesinin 28 Şubat’ta yapılması planlanıyor


  • Ethereum, Shanghai/Cabella yükseltmesini Sepolia test ağında dağıtmayı planlıyor
  • Güncellemenin yığınlanmış ETH çekimlerini test etmesi planlanıyor.
  • Shanghai-Capella daha önce Zhejiang test ağında test edilmişti ancak geliştiriciler küçük hatalar buldu.

Ethereum geliştiricileri, 28 Şubat’ta Shanghai/Capella (Shapella) yükseltmesi için bir test çalıştırması planladıklarını duyurdular. Beta testinin, Ethereum proof-of-stake blok zincirinde yığılmış ETH çekimlerini test etmek için Sepolia test ağında çalıştırılması planlanıyor.

Sepolia’daki test, Ethereum Zincirini, Beacon Zincirinden ETH belirteçlerini çekebilmeye yaklaştıracak. Ethereum’dan gelen mesaja göre, “Shapella yükseltmesi, uygulama katmanı (Shanghai), mutabakat katmanı (Capella) ve Engine API’deki değişiklikleri birleştiriyor.”

Şanghay promosyonu

Shanghai Upgrades, COINBASE sıcak talimatını, PUSH0’ı, ölçek başlatma ve maksimum kodunu, işlemler olarak Beacon string pulls’ı ve SELFDESTRUCT STOP’u tanıtacak.

Değişiklikler, Python’un yeni uygulama katmanı referansı uygulamasında, Ethereum Uygulama Katmanı Spesifikasyonunda (EELS) görüntülenebilir.

capella promosyonu

Capella yükseltmeleri, doğrulayıcılar için tam ve kısmi teslim almaları, doğrulayıcıların BLS_WITHDRAWAL_PREFIX’i kullanarak onu ETH1_ADDRESS_WITHDRAWAL_PREFIX’e güncellemesine izin veren BLSToExecutionChange mesajlarını sunacaktır (bu, teslim almalar için bir önkoşuldur) ve orijinal bağımsız tarihsel kökleri değiştirmek için eyaletten bağımsız ve blok tarihsel toplamaları içerecektir.

16 milyondan fazla Ethereum’un kilidi açıldı

Ethereum doğrulayıcıları, 2020’de açılan Beacon Chain akıllı sözleşmesinde şu anda bekleyen 16 milyondan fazla ETH belirtecinin kilidinin açılmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Doğrulayıcılar varlıklarının kilidini açmak için beklerken, diğer kripto yatırımcılarının çoğu Ethereum fiyatının tüm sürece nasıl tepki vereceğini görmek için bekliyor. Büyük çoğunluk, kripto para ETH çekme işlemlerinin daha fazla kurumsal ilgi çekebileceğine ve ayrıca daha yüksek ETH fiyatlarına yol açabileceğine inanıyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın