https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber ETHUSD yıl için yeni bir zirveye yükseldi ve hareket ABD doları ile ilişkili değildi.

ETHUSD yıl için yeni bir zirveye yükseldi ve hareket ABD doları ile ilişkili değildi.


  • ETHUSD yıl için yeni bir zirveye yükseldi
  • Bu hareket ABD doları ile bağlantılı değildi
  • 2.000$ parite için önemli seviye

Federal Rezerv (Fed) toplantısına bir haftadan az bir süre kala, kripto para piyasası yıl boyunca yeni zirvelere ulaştı. Örneğin, ETH/USD 1.800$ civarında işlem görürken yeni bir zirve yaptı.

Bunun nedeni doların zayıf olması değildi. Tam tersine, önde gelen kripto para birimleri yıl için yeni bir zirve yaparken, dolar forex panosundan satın alındı. Bu nedenle yatırımcılar mevcut seviyeleri çok düşük bulabilir ve yatırım yapmaya değer olduğunu düşünebilirler.

Teknik tablo, yıl için yeni bir zirve yaptığına göre Ethereum için şimdi ne gösteriyor?

TradingView’den ETHUSD grafiği

Yükselen üçgenin ölçülen hareketi daha fazla yukarıyı gösteriyor

ETH/USD, geçen yılın ikinci yarısında daralan bir üçgende konsolide oldu. Üçgen düşüş trendinin dibinde oluştu ve 2023 başladığında piyasa üst trend çizgisinin üzerine çıktı.

Bu nedenle, desen bir yansımaydı.

Böyle bir üçgen, en uzun parçasının uzunluğu tarafından verilen bir hareket ölçüsüne sahiptir. Üçgen düzensiz olduğundan ikinci bölüm en uzundur (yani ikinci bölüm birinciden daha uzundur).

Bu, uzunluğunu üçgen formasyonun sonundan tahmin edersek, ölçülen hareketi 2.200 dolar civarında bulabileceğimiz anlamına gelir. Ayrıca, piyasanın 2000 $ pivot seviyesinin üzerine çıkması gerektiği anlamına gelir.

Kapak tarafında, Ethereum tersine döner ve 1.200 doların altına düşerse yükseliş senaryosu geçersiz olacaktır.

Piyasanın ABD doları ile ilişkisiz kalması garip olurdu. Fed’in Mart toplantısının önümüzdeki hafta yapılması planlandığı göz önüne alındığında, bu kripto para tüccarlarını endişelendirmeli.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın