https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Fake Blur airdrop siteleri, şüphelenmeyen kullanıcılardan 300.000 $ çaldı

Fake Blur airdrop siteleri, şüphelenmeyen kullanıcılardan 300.000 $ çaldı


  • Blur, şu anda OpenSea’yi bir numaradan tahtından indirerek NFT pazarlarının kralı.
  • Blur NFT Market’in airdrop programını duyurmasının ardından birçok sahte site ortaya çıktı.
  • Sahte siteler şimdiye kadar kullanıcıları yaklaşık 300.000 $ dolandırdı.

Ethereum tabanlı Web3 işlemlerini tehditlere karşı tarayan ve onları oldukları yerde durduran sıfır tıklamayla ücretsiz bir tarayıcı uzantısı olan TrustCheck, şüphelenmeyen kullanıcıların bulanık airdrop siteleri gibi görünen sahte web siteleri tarafından 300.000 dolardan fazla dolandırıldığını ortaya çıkardı.

Dolandırıcı kullanıcılar, kripto cüzdanlarını kötü amaçlı cüzdanlara bağladı. Kötü amaçlı bir web sitesi URL’sinin, ETH Denver konferans web sitesini taklit ettiği ve şimdiye kadar 300.000 dolardan fazla çalan kötü şöhretli bir kimlik avı cüzdanı adresiyle bağlantılı olduğu söyleniyor.

Airdrop bulanıklığı

Gerçek Blur NFT pazar platformu, NFT pazar endüstrisinde yeni bir platformdur ve OpenSea NFT pazarını yerinden ettikten ve sınırlı bir süre için %0 ücret uygulamak zorunda kaldıktan sonra en üst noktaya tırmanarak manşetlerde yer aldı.

Blur, platformun 3 aşamalı BLUR token airdrop teşvik sistemi tarafından desteklenen artan kullanıcı sayıları ve işlem hacmi gördü.

Blur, Ekim 2022’de Blur platformunu başlatmadan önce altı ay boyunca Ethereum’da NFT ticareti yapan herkese BLUR jetonları vermek için ilk airdrop’unu gerçekleştirdi. İkinci airdrop, 6 Aralık’tan önce platformda NFT’leri listeleyen tüccarlara BLUR jetonları verdi. Şu anda devam etmekte olan üçüncü airdrop, platformdaki faaliyetlerine bağlı olarak kullanıcılara BLUR jetonları vermeyi amaçlıyor.

15 Şubat 2023 itibarıyla Blur, toplam BLUR token arzının %10’unu ticari faaliyetlerine göre Airdrop’lar aracılığıyla kullanıcılara dağıtmaya başladı.

Bulanık hava hileleri

Airdrop programı, dolandırıcıların kötü amaçlı web sitelerine yönlendiren sahte BLUR airdrop bağlantılarını teşvik ederek yararlandıkları BLUR kodlarına olan talebi artırdı.

TrustCheck tarafından paylaşılan veriler, dolandırıcılık planına 24 kötü amaçlı web sitesinin dahil olduğunu ve bazı web sitelerinin hala çalıştığını gösteriyor. NFT kullanıcıları, özellikle BLUR airdrop durumundaysa, cüzdanları web sitelerine bağlarken dikkatli olmaları konusunda uyarılır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın