https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Filecoin (FIL) fiyatı, ağ yükseltmesinden önce %24 arttı

Filecoin (FIL) fiyatı, ağ yükseltmesinden önce %24 arttı


  • Filecoin’in yerel FIL token’ı Pazartesi günü %24 artışla 6.44$’a yükseldi.
  • 14 Mart’ta beklenen Filecoin Virtual Machine’in (FVM) lansmanı, toplulukta oldukça heyecan yarattı.
  • FVM, Filecoin Ağına akıllı sözleşmeler ve ağ programlanabilirliği getirir.

Kullanıcılara verimli, blockchain tabanlı dosya depolamaya düşük bir fiyata erişim sağlayan merkezi olmayan bir depolama ağı olan Filecoin, büyük bir ağ yükseltmesinden saatler uzakta. Yükseltmeyle birlikte gelen yeni özelliklerin heyecanı ve piyasadaki bolluk, orijinal FIL jetonunun değerinin daha da yükselmesine yardımcı oldu.

Filecoin fiyatı bugün

FIL, son 24 saat içinde %24’ten fazla artışla Pazartesi günü 14:00 ET’de 6,36 $ civarında işlem görüyordu. TradingView verilerine göre, kripto para biriminin fiyatı, büyük kripto para borsası Coinbase’de gün içi en yüksek seviyesi olan 6,44 dolara ulaştı.

CoinGecko’nun piyasa verilerine göre, dosya depolama platformunun yerel belirteci geçen ay %32’den fazla arttı.

FIL’i gösteren Filecoin fiyat tablosu Pazartesi günü Coinbase’de 6,50 dolara sıçradı. kaynak: Ticaret Görünümü

Filecoin fiyatı neden yükseldi?

Daha geniş kripto para piyasası, piyasaların ABD hükümetinin iflas eden bankaları desteklemek için yaptığı eyleme ilişkin haberlere tepki göstermesiyle Pazartesi günü büyük satın alma baskısı ile son 24 saat içinde güçlü bir şekilde yükseldi.

CoinJournal tarafından bildirildiği üzere, boğalar fiyatları 24.000 doların üzerine çıkarken, duyarlılığın tersine dönmesi, Bitcoin’in 24 saat içinde 4.000 dolardan fazla değer kazandığını gördü. Kripto para birimlerinin çoğu da yükseldi ve toplam kripto para piyasası değeri yaklaşık %15 artarak 1,16 trilyon doların üzerine çıktı.

Ancak, yukarıda bahsedildiği gibi, Filecoin için yükseliş momentumu, yaklaşan bir ağ yükseltmesinin teşvik ettiği satın alma baskısını da içeriyordu. Şubat ayında Filecoin geliştirici ekibi, Filecoin Sanal Makinesinin (FVM) Mart ayında yayına gireceğini duyurdu.

Filecoin haberlerinin piyasaya çıkmasından sonraki gün FIL tokenlerinin fiyatı %26’dan fazla arttı. Geliştirici ekibin FVM’nin 14 Mart 2023 Salı günü canlı yayına geçeceğini onaylamasıyla birlikte, en son fiyat artışının geldiği zaman gibi.

Bunun nedeni, yükseltmenin Filecoin üzerinde merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) oluşturulmasına ve dağıtılmasına izin veren akıllı sözleşmeler sunacak şekilde ayarlanmış olmasıdır. FVM’nin yükseltilmesi ayrıca ek ödünç verme ve sıvı depolama gibi özelliklerin kilidini açar.

Temel olarak – Filecoin depolama ağını, durumu sürekli olarak halka kanıtlanan devasa bir merkezi olmayan veri ambarı olarak düşünürseniz, FVM’yi i için programlanabilir bir denetleyici olarak düşünebilirsiniz.t,” Filecoin Ekibi erkek geçen hafta.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın