medyauzmani.com

Floki Coin geleceği 2023/25 – Floki Coin 1 dolar olur mu


Floki Coin, adını Shiba Inu köpeğinden alan bir meme kripto para birimidir. Her ne kadar kendisini meme değil topluluk hareket olarak adlandırsa da şaka para birimleri arasında yerini almıştır. Kısa süre içinde Elon Musk tarafından verilen destekle birlikte fiyat grafiği yükselişe geçen bu kripto paranın ilerleye günlerde Doge ve Shiba’ya rakip olacağı düşünülüyor. Shiba Inu severler tarafından ortaya çıkarılan Floki Coin geleceği 2023 yılında nasıl olacak, uzmanlar tarafından yapılan Floki Coin yorumları neler içeriyor, detaylı olarak açıklayalım;

USD Fiyat $ 0.00000672
24 saat Hacim $ 1,628,714
Toplam Arz 15,047,158,209,000
Floki Coin geleceği 2023/25

Floki Coin Nedir?

Floki Coin, çapraz zincir teknolojisi ile üretilmiş olan hem Ethereum hem de Binance Smart Chain ağında işlem yapabilen bir kripto paradır. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Elon Musk, yerde yatan bir köpeğin fotoğrafını Twitter hesabından paylaşarak Floki’nin geldiğini müjdelemiştir. Bu mesaj, kripto para dünyasında çok sayıda sahte Floki coin üretilmesine sebep olmuştur.

Bu gelişmenin ardından dünya genelinde araştırılmaya başlanan Floki Coin nedir sorusunu, bir topluluk tarafına oluşturulup yönetilen, dünyanın en çok bilinen ve kullanılan kripto parası olmayı hedefleyen bir kripto para birimidir şeklinde cevaplayabiliriz.

Bu coin, meme yani şaka kripto paralarının gücünü hem hayırseverlik hem de gerçek fayda ile birleştirerek insanlara güç ve fırsat eşitliği sunmayı sağlamak amacındadır. Yatırımcıları ödüllendirmek amacıyla tasarlandığı için kendisiyle yapılan her işlemde, cüzdanlara daha fazla Floki eklenmektedir. Bu con’in genel özelliklerinden şöyle bahsedebiliriz;

 • Kendini halkın para birimi olarak tanımlayan Floki, ekosisteminde farklı özellikler barındırır. Valhalla, Place ve University adı verilen üç ana kamu hizmeti projesine sahiptir.
 • Valhalla, bir NFT oyun metaversidir. Buradaki NFT’ler blok zincirinde yükseltilebilir özelliğe sahip olması için geliştirilecektir.
 • FlokiPlace adı verilen bölüm ise NFT ve ticari mal alım satım pazar yeri olarak tanımlanır. Yakında piyasaya sürülecek olan NFT’ler ve ürünler bu pazarda sergilenecek ve bunların kripto kullanılarak alınıp satılmasına izin verilecektir.
 • Floki University projesi ise kullanıcılarına içerik eğitimi sağlayan bir platformdur. Burada, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak kripto para eğitimleri verilecektir.
Floki Coin Nedir?

Floki Coin Projesi

Floki coin projesi, Defi alanında stratejik teklifler sunarak, kullanıcılara mali durumlarının tam kontrolünü sağlamayı amaçlar. Aynı zamanda memlerin fayda ile birleşmesi de amaçlanır. Bu sayede Floki kendini diğer meme kripto para birimlerinden ayırmak ister.

Bu coin projesindeki hedefler arasında merkezi olmayan finans özellikleri aracılığı ile Floki kullanım alanları geliştirmek, tokene fayda sağlayacak girişimlerde bulunmak, NFT’ler ve oyunlar geliştirmek ve merkezi olmayan bir ekosistem oluşturmak yer alır. Bu nedenle üçü ana fikir üzerinden geliştirilmiştir.

İlk ana fikir meme kültürü üzerinedir. Floki, sahip olduğu topluluğun memleri sevdiğini ve desteklendiğini belirtiyor. Bu nedenle meme kripto para birimi olarak herkese hitap etmeyi ve benimsenmeyi sağlamayı amaçlıyor.

İkinci ana fikir faydadır. Bu faydayı Floki tokeni ile kullanıcılarına çeşit yollardan sağlamayı hedefler.

Üçüncü ana fikir ise hayırseverliktir. Kripto paraların hayatı kolaylaştırmak ve dünyanın daha iyi bir yer olmasına katkıda bulunmasına yardımcı olmak amacıyla var olduğuna inanır. Bu nedenle ilk hedefleri arasında dünyanın her az gelişmiş ülkesinde ve kıtasında okul inşa etmektir.

Floki Coin Kimin?

Floki Coin kimin sorusuna Shiba Inu topluluğu cevabını verebiliriz. Elon Musk tarafından atılan Twitten sonra bu topluluk tarafından kurulmuştur. Kurucuları kendilerine takma isimler vermiştir ve bu ekip halka açık olma özelliği ile tanınmaktadır.

Floki Coin Hangi Ülkenin, Sahibi Kim?

Floki Coin hangi ülkenin sahibi kim sorularına, MrBrown Whale, Saber ve PetaByte Capital takma isimlerine sahip olan bir grup tarafından kurulduğu cevabını verebiliriz. 2021 yılında kurulan bu para biriminin gerçek bir kurucusu ve ülkesi yoktur.

Floki tarafından yapılan açıklamaya göre bu projenin gerçek kurucu ismi blok zinciri sektöründen on yıldan fazla deneyimi olan Jackie Xu’dur. Projede yer alan Valhalla NFT oyun metaversi’nin 11 kişilik bir ekip tarafından oluşturulduğu ve ilerleyen günlerde bu ekibe 20 kişinin daha dahil edilmesinin planlandığı açıklanmıştır.

Floki Coin Mining

Floki Coin Mining

Floki Coin mining, BTC veya ETH gibi bilgisayarlar üzerinde yapılmaz. Bu para birimi stake yöntemiyle elde edilir. Cüzdanlara kilitlenen Floki karşılığında sahiplerine düzenli olarak token dağıtılır. Ayrıca Floki ile yapılan her işlemden sonra, sahiplerine token verilmektedir.

Floki Coin Hangi Borsada Nasıl Alınır?

Floki Coin hangi borsada nasıl alınır merak edenler için Bitget, Dijifinex, Huobi Global, BingX, Gate.io, Lbank, Uniswap, Poloniex ve Pancakeswap cevabını verebiliriz.

Bu borsalardan Uniswap ve Pancakeswap aracılığı ile yalnızca takas yoluyla Floki elde edebilirisiniz. Diğer borsalardan, satın alma yoluyla Floki sahibi olabilirsiniz. Bunu yapabilmek için ilk aşamada seçtiğiniz borsada birine üye olmanız gerekir. Ardından güvenliğiniz için gerekli olan KYC ve diğer doğrulama işlemlerini tamamlamalısınız. Son olarak da hesabınıza para aktararak veya borsa tarafından desteklenen banka/kredi kartı aracılığı ile Floki alımı yapabilirsiniz. Bu para birimine sahip olmak için USDT kullanmanız gerekir.

Floki Coin Binance Ne Zaman Gelecek?

Flok Coin, henüz Binance tarafından listelenememiştir. Son paylaşılan haberlere göre bu ekip tarafından Binance ve Coinbase listelerinde yer almak için bir dilekçe imza kampanyası başlatılmıştır. Binance, Floki konusunda istekli davrandığını belirtmiş ancak bu coinin ne zaman listeleye dahil edileceği hakkında açıklama yapmamıştır.

İlerleyen günlerde hem Binance hem de Coinbase gibi borsalarda yer alacak olması sonucunda daha fazla benimseneceği düşünülüyor. Bu nedenle önemli balinaların da Floki’inin Binance listelerde yer almasına sıcak baktığı haberleri gündemde olmaya devam ediyor.

Floki Coin Hedef Fiyat

Floki Coin, 2021 yılının Temmuz ayıda borsalarda yerini almıştır. Listelendiği günden itibaren en yüksek değerini aynı yılın Kasım ayında görmüş ve 0,0003437 dolara ulaşmıştır. Floki Coin hedef fiyat tahminlerinde bu coin’in kısa sürede içinde 1 dolara ulaşması beklentileri hâkimdir. Ancak bu para birimi bir şaka yani meme olması ve piyasada kendisine rakip ve güçlü olan Doge, Shiba gibi paraların bulunması, bu hedefin gerçekleşmemesini sağlayabilir.

Tam olarak fiyat tahmini ve analiz yapılamayan Floki yatırımı yapılmadan önce projesinin detaylarını, hakkındaki son gelişmeleri ve piyasanın genel hareketlerini değerlendirmekte fayda vardır.

Floki Coin Yorumları

Floki Coin Yorumları

Uzmanlar tarafından yapılan Floki coin yorumları, bu para biriminin projesinin dünya genelinde ulaştığı büyüklükten bahsediyor. Oldukça geniş bir topluluk tarafından benimsenen ve desteklenen Floki, adını kısa zamanda büyük bir kitleye duyurmayı başarmıştır. Kurucu topluğu tarafından da sürekli yeni projeler ve anlaşmalar yapılması, Floki’nin yerinin sağlamlaşabileceğini düşündürmektedir. Şimdiye kadar yapılan ve yapılacak olan anlaşmalar ve yenlikler ise şöyledir;

 • Floki, dünyada farklı bir yaklaşım sergileyeceğini ve çığır açacak bir platform olacağını iddia ederek, Million Garde Movement ile anlaşma yapmıştır. Bu proje ise Elon Musk’ın kardeşi olan Kimbal Musk tarafından yürütülmektedir.
 • Kendisine Floki Vikingleri adını veren topluluk tarafından en iyi futbol takımlarına sponsor olması için çeşitli anlaşmalar yapılmıştır. 24 Kasım 2021 tarihinde SSC Napoli kulübü ile ortaklık kurulmuştur. Takımın formalarının arkasında ise kafasında Viking Miğferi olan Shiba Inu köpeğinin logosu yer alacaktır.
 • Son dönemde Türkiye’de Fenerbahçe ile de anlaşma yapılmıştır.
 • İspanyol Cadiz ile 29 Kasım 2021 tarihinde bir ortalık kurulmuş ve bu da şirketin Tweet adresinde paylaşılmıştır.
 • 2021-2022 sezonu için Hero İndian Super League ile sponsorluk anlaşması imzalamıştır.
 • Dünya boks şampiyonu Tyson Fury tarafından destek almış ve bunu da Twitter adresinde paylaşmıştır.
 • Floki, bazı NFT girişimleri yaparak yenilikçi teknolojiden yararlanmak ve gazsız NFT ücretlerine sahip olmak amacıyla Crutae ile ortaklık yapmıştır Crutae’nin çok amaçlı bir kripto pazarı olduğu biliniyor. Floki jetonları bu pazarda bir ödeme seçeneği olarak sunulacak.
 • SPI platformu ile yapılan anlama sonucunda ise Floki bu platform aracılığı ile Etsy, eBay, Home Depot, Amazon ve Walmart için kullanılabilecektir.
 • 3 Aralık 2021 tarihinde Chanlink ile yapılan anlaşma sonucunda Floki güvenli şekilde kullanılabilmeyi sağlamıştır.
 • 2021 yılının Kasım ayında CryptoCart ile yapılan anlaşması tamamlamamıştır. Bu sayede Floki sahipleri dünyanın her yerinde, anlaşmalı olunan 1.700’den fazla platformdan ve mağazadan alışveriş yapmak için tokenlerini kullanabilir duruma gelmiştir.

Floki Coin’i piyasadaki bulacak maksimum arzı 10 triyon adet olarak açıklanmıştır. Şu anda piyasada bulunan token sayısı ise 9 trilyon adedi geçmiştir.


Daha fazla ilgili içerik;

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın