medyauzmani.com

FTX CEO’su Sam Bankman’ın Serveti Zenginliğe Dönüşüyor – Dünya Dijital Medya Haberleri


Dünya, geçtiğimiz hafta Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki düşüşü ve son birkaç gündür dünyanın kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflasını konuşuyor. Birkaç gün içinde batan şirketin CEO’su Sam Bankman, olayın ardından istifa etti.

Bunu yapması uygun, çünkü net değeri iki gün önce tepeden aşağıyı gördü. Miktar ve bunu yapmak için geçen süre arasındaki fark, şeylerin tehlikesini ortaya çıkaracak.. Bakalım Sam Bankman’ın serveti ne kadar düşmüş.

Sadece iki günde 16 milyar dolardan sıfıra: Düşüşün hikayesi

9 ay önce paylaştığımız yazıda tüm bu varlığın 22 milyar dolar FTX CEO’su Sam Bankman’ın 2 gün öncesine kadar tartıştığımız fiyatı. 16,5 milyar Etrafta dolaşıyordu. 2 gün önceki fiyat 991.5 milyon dolareğer ertesi gün sıfıra vurmak.

Bloomberg ile paylaştığına göre yukarıdaki versiyon büyük hasar Living Wealth ayrıca Sandman’i milyarderler listesinden çıkardı. Ani çöküşten ve servetinin azalmasından sonra, Sandman dünyanın en fakir insanlarından biri oldu.

Sam Bankman Fried ve FTX’in iflasından sonra ticari müşterilerin zararlarının karşılanıp karşılanmayacağı ve hem şirketlere hem de müşterilere yönelik toplam zararın boyutu net değil. Ancak uzun yıllardır güvenilen FTX, geniş bir müşteri kitlesine sahip ve Silikon Vadisi başta olmak üzere birçok şirketin bu sorundan etkilendiğini düşünüyor.

Bankman, özür dilediği ve hatasını kabul ettiği birkaç tweet paylaşmasına rağmen, artık durum böyle değil. iş bitti. Ne düşündüğünü? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

FTX’in nasıl düştüğünü detaylandırdığımız yukarıdakilere buradan göz atabilirsiniz:

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın