medyauzmani.com

FTX kurucusu 7 dolandırıcılık suçunun tamamından suçlu bulundu – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – İflas eden kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın dolandırıcılık davasında jüri, Fried’ı kendisine yönetilen yedi suçlamanın tamamından suçlu buldu. 

Jüri’nin kararının ardından en fazla 115 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan FTX’in kurucusu, FTX müşterilerine ve Alameda Research kredi kuruluşlarına karşı telekulak dolandırıcılığı ve komplo kurmak, FTX yatırımcılarına karşı menkul kıymet dolandırıcılığı ve emtia dolandırıcılığı için komplo kurmak ve kara para aklama konusunda suçlu bulundu.

New York Güney Bölgesi ABD Savcısı Damian Williams karara yönelik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Başsavcı Merrick Garland ise yaptığı açıklamada Sam Bankman-Fried’ın kendisini her zaman yasaların üstünde gördüğünü ve alınan kararın onun yanıldığını kanıtladığını söyledi.

Dolandırıcılık davasının bir sonraki duruşması 11 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek. Kararın ardından açıklama yapan Mark Cohen, Bankman-Fried’in masum olduğunu ve verilen karara itiraz etmeye devam edeceklerini söyledi.

Dava, yaklaşık bir ay sürerken Sam Bankman-Fried’ın kız arkadaşı ve Alameda Research’ün başındaki isim Caroline Ellison ve FTX kurucu ortağı Gary Wang’in suçlamaları kabul etmesi ve Fried’a karşı savcılıkla iş birliği yapmaları, alınan kararda etkili oldu.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın