https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Gary Gensler, Kraken’in hareketinin kripto para birimi endüstrisini uyarması gerektiğini söyledi

Gary Gensler, Kraken’in hareketinin kripto para birimi endüstrisini uyarması gerektiğini söyledi


  • Gary Gensler, ajansın dün kripto para borsası Kraken’e karşı eyleminin insanları “bilgilendirmesi” gerektiğini söyledi.

  • Kripto şirketlerinin not alması ve uyması gerektiğini de sözlerine ekledi.

  • Kripto alanının yatırımcı halkı korumak için yasalara ihtiyacı var.

Gensler, kripto alanının düzenlenmesi gerektiğini söylüyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, CNBC’ye bugün erken saatlerde yaptığı bir röportajda kripto para biriminin yatırımcıları korumak için düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Gensler, düzenleyici kurumun kripto para borsası Kraken’e yönelik son baskısının ardından bundan bahsetti.

Salı günü Kraken, Kripto staking hizmetlerini sonlandırın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile uzlaşmak. bu konuda yorum yaparken En son kripto para birimi haberleriGensler dedi.

“Buna ister borç verme, ister kazanç, ister verim, ister yıllık getiri oranı (APY) vermek deyin, bu piyasadaki herkesin dikkatini çekmeli.”

Gensler, kripto para komisyoncularının borç verme ve depolama gibi kripto para birimi hizmetleri sunarken menkul kıymetler yasalarımızın gerektirdiği uygun açıklamaları ve korumaları sağlaması gerektiğini ekledi. ekledi;

“Diğer platformlar bunu not almalı ve uyumluluk aramalıdır.”

SEC Komiseri Hester Pierce, Gensler’in hamlesine katılmıyor

En ünlü SEC komisyon üyelerinden biri olan Hester Pierce, Kraken anlaşmasının ardından ajansın kararına katılmadı. Kripto dostu komisyon üyesi şunları söyledi:

“Gelişmekte olan bir sektörde kanunun ne olduğunu insanlara anlatmak için yaptırım eylemini kullanmak, düzenleme yapmak için etkili veya adil bir yol değildir. Ayrıca, biriktirme hizmetleri standartlaştırılmamıştır, bu nedenle tek seferlik yaptırım eylemi ve çerez kesici analiz onu kesmiyor. Babacan ve tembel bir düzenleyici, bu yerleşimdeki çözüm gibi bir çözüme yerleşir.”

Gensler, SEC’in yatırım yapan halkı korumak için Kongre tarafından sağlanan araçları onlarca yıldır kullandığını söyledi. Birisi yasayı çiğnerse veya uymazsa, ajansın yatırımcıları korumak için yaptırım uygulayabileceğini de sözlerine ekledi.

Bazı kripto para birimi uzmanları, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılara sunulduğu için SEC’in hareketini hizmet olarak risk için kötü bir işaret olarak nitelendirdi.

Bu yılın başlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Gemini ve Genesis’e Gemini Earn borç verme programı aracılığıyla kayıt dışı menkul kıymetler teklif etme ve satma yetkisi verdi.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın