https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Genesis iflas davasında ilk duruşma bugün – World Digital Media News

Genesis iflas davasında ilk duruşma bugün – World Digital Media News


Mahkemelere göre Genesis Capital’in iflas davasının ilk duruşması 23 Ocak’ta Türkiye saati ile 22:00’de görülecek. New York Güney Bölgesi Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’nden Yargıç Sean H. Lane davaya bakacak.

Buchanan Ingersoll & Rooney hukuk firmasında iflas avukatı olan Mark Pfeiffer, yeniden yapılanma aşaması olarak bilinen Bölüm 11 kapsamında şirketlerin alacaklılara işlerine devam etmelerine olanak tanıyan bir yeniden yapılandırma planı sunabileceğini söyledi.

İflas davasının ilk adımı olarak mahkeme, Genesis Global Holdco ve iki alacaklısının iflasına karar verdi. Genesis Global Capital ve Genesis Asia Pacific – yani Genesis Capital olarak bilinen, Bölüm 11 kapsamında talebi kabul etmeye karar verecektir. Davaların ve şirketlerin ortak yönetimi de talep edildi.

Teminatsız alacaklılardan oluşan bir komite sürecin bir parçasıdır. Amerika Birleşik Devletleri Mütevelli Heyeti tarafından atanması. Komite, önemli kararlar ve değişiklikler yapmadan önce şirketlere danışma ve reform sürecine katılma hakkına sahip olacak. Mahkeme kayıtları, en büyük teminatsız alacaklılardan yirmi tanesinin komiteye atandığını gösteriyor.

10 milyar dolarlık borcu olan şirket, kripto para birimi çöküşünün yol açtığı mali sorunlarla birlikte FTX’e 175 milyon dolarlık borcunu ifşa ettikten iki ay sonra 19 Ocak’ta iflas koruması başvurusunda bulundu. Genesis Global Capital platformundan para çekme işlemleri 16 Kasım 2022’den beri askıya alınmıştır.

Bir basın açıklamasına göre, Genesis Bölüm 11 planı, tüm alacakların dünya çapında çözülmesini ve varlıkları alacaklılara dağıtacak bir tröst oluşturulmasını gerektiriyor. “İki yönlü sürecin” bir parçası olarak şirketler, işletmelerinin “yeni sahiplikten çıkmasına” yardımcı olacak “satış, bağış toplama ve/veya operasyonlar” peşinde koşacak.

Genesis Capital’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG), kısa bir süre önce, bağımsız yöneticilerden oluşan özel bir komitenin Bölüm 11 koruması için başvuruda bulunmayı tavsiye ettiğini ve karar verdiğini söyleyerek iflas başvurusuna katılmayı reddetti. Yalnızca Genesis’in alacaklıları iflas koruması için başvuruda bulundu. Genesis Global Trading ve Genesis platformu ve türevleri çalışmaya devam edecektir.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın