medyauzmani.com

Gökkuşağı grafiği, Bitcoin’in 6 basamaklı olacağı tarihi verir


‘Bitcoin Rainbow’ grafiği, BTC’nin iki yıl içinde 6 haneli bir fiyata ulaşabileceğini gösteriyor. Bitcoin’in (BTC) 20.000 dolardaki konsolidasyonu, olağan kış aylarında en iyi kripto para biriminin belirli bir alana yerleştiğini görüyor gibi görünüyor. Ancak, tüccarlar ne olacağını tahmin etmek için hisse senedi fiyatlarının eğilimine bakarlar.

Gökkuşağı Grafiği Bitcoin (BTC) Hakkında Ne Diyor?

Olası Bitcoin fiyat hareketini belirlemek için kullanılan araçlardan biri Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat grafiğidir. Grafik, Bitcoin’in geçmiş fiyatlarının hisse senedinin gelecekteki performansının bir göstergesi olabileceğini gösteriyor. Uzun vadede, tarih devam ederse, bu grafik, en iyi kripto para biriminin koyu kırmızı ile temsil edilen ‘Maksimum Kabarcık Bölgesi’ne ulaşacağı 9 Ekim 2024’e kadar Bitcoin’in altı basamaklı 626.383 $’lık bir fiyata ulaşabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Gökkuşağı Grafiği, Bitcoin'in 6 basamaklı olacağı tarihi verir

Kripto kışı potansiyeli keşfedilmiş olabilir. Aynı zamanda, bu grafik mevcut kripto sezonunun düşük olabileceğini gösteriyor. Özellikle, Bitcoin’in yaklaşık 19.500 dolarlık mevcut fiyatı, mavi ile gösterilen “Yangın Satış Bölgesi” altında derecelendirildi. Daha önce, Bitcoin bu seviyeye en son Mart 2021’de hisse senedinin 5.000 dolar civarında işlem gördüğü zaman ulaşmıştı. Sonuç olarak Bitcoin, 2021’in sonunda 69.000 dolar civarında zirve yapan bir ralli başlattı.

Yükseliş trendinin başlangıcında, gökkuşağı grafiği ayrıca Bitcoin ‘HODL’un, varlığın 86.151 $’dan işlem gördüğü yılın sonunda başlayacağını gösteriyor. Gökkuşağı grafiğinin kategorilerinin zaman içinde geçmiş trendlere uyacak şekilde değiştirildiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca, renk sınıflandırmaları yalnızca logaritmik bir dönüşüm izler ve bilimsel temelin bir parçası değildir. Özellikle grafiğin yaratıcıları, Bitcoin’in gelecekte nasıl kullanılacağını görmenin ilginç bir yolu olduğunu gösteriyor.

bitcoin

Bu arada, Bitcoin son yedi gün içinde istikrar kaydetti. Basın zamanında, hisse senedi haftalık yaklaşık %2 kazançla 19.511 dolardan işlem görüyordu. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, yaklaşık 374,14 milyar dolarlık piyasa değeri de istikrar kazandı.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın