medyauzmani.com

Google, Coinbase üzerinden ödeme yapmak için kripto para birimleri kullanacak


Google, kripto ödemelerini bulut hizmetlerine getirmek için Coinbase ile görüşüyor. Google, gelecek yılın başlarında, kullanıcıların Coinbase aracılığıyla Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimlerini kullanarak bulut hizmetleri için ödeme yapabileceklerini söylüyor.

Google kripto para kullanmayı planlıyor

Google, belirli bir grup müşterinin Bitcoin gibi dijital para birimlerini kullanarak bulut hizmetleri için ödeme yapmasına olanak tanıyan Coinbase ile yeni bir ortaklık duyurdu. Her şey yolunda giderse, anlaşma önümüzdeki yılın başlarında yürürlüğe girecek.

CNBC’ye göre teknoloji devi, kripto para birimlerini depolamak ve değiştirmek için bir hizmet olan Coinbase Prime’ı da kullanmak istiyor. Buna karşılık Coinbase, verilerle ilgili uygulamalarını daha önce Amazon Web Servisleri kullanılarak barındırılan Google Cloud’a taşıyacağını duyurdu.

kripto para

Google Cloud’da başkan yardımcısı, genel müdür ve platform başkanı Amit Zavery, başlangıçta Coinbase Commerce sözleşmesi aracılığıyla Web3 üzerinde çalışan belirli bir müşteri grubundan kripto ödemelerinin alınacağını söyledi. Zavery, hizmetin zamanla daha fazla müşteriye sunulacağını da sözlerine ekledi.

Coinbase Commerce şu anda Bitcoin, Bitcoin Cash dahil olmak üzere 10 kripto para birimiyle ödemeleri desteklemektedir. Coinbase’de iş geliştirme başkan yardımcısı Jim Migdal, Google ile ödemeler, ana operasyon ve bulutun kullanımı ile ilgili müzakerelerin aylardır devam ettiğini söyledi. Anlaşmanın detayları kamuya açıklanmasa da Coinbase, diğer Coinbase Commerce sistemlerinde olduğu gibi desteklediği işlemlerin bir yüzdesini alacak.

    kripto para

Bu genişleme, 4 Ekim’de Google Cloud Services ve Near Protocol’ü içeren yeni bir Web3 ortaklığının duyurulmasının ardından geldi. Near Foundation’dan yapılan bir duyuru, Google Cloud’un Near hibe alıcılarına “teknik destek” sağlayacağını ortaya koydu. Eylül ayında BNB Chain, ekosistemdeki geliştiricilere bulut hizmetlerine erişim sağlamak için Google Cloud ile bir iş ortaklığı yaptığını da duyurdu. Google Cloud, 27 Ocak’ta dijital içeriğe adanmış bir şirket içi ekip kuracağını açıklayan bir blog gönderisi yayınladığından beri Web3 dünyasındaki varlığını artırıyor.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın