medyauzmani.com

Grafik hızla değişiyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para piyasaları güne düz bir başlangıç ​​yaptı. Öğleden sonra, hızlı ticaret piyasası ile birlikte Bitcoinayrıca 29.000 dolara düştü. Ethereum 2.000 doların altına düştü.

Güne 30.400 dolar seviyesinde bir dirençle başlayan Bitcoin, kripto para piyasasında kayıt oldukça düşükken, sabah saatlerinde %4’lük grup düşüşle haftanın altını tekrar 29.000 doları test etti. Ethereum piyasasında düşüş %5’i aşarken, kripto para birimi son bir saatte 1.960 dolara geriledi.

İlk 10 kripto para arasında günlük kazanç ortalama %5 iken en büyük düşüş %8 civarında. Solana(SOL) da oldu. SOL, son düşüş dalgasıyla birlikte 23 dolara düştüğü haftada %2 düştü.

Bir seçim (ARB) ve Frax’ın bir parçası (FXS) en çok işlem gören ilk 100 kripto para birimi olarak %10’dan fazla düşüşle sırasıyla 1,55 dolar ve 9,5 dolar oldu. ilk 20 içinde ise Sel (AVAX) ve Litecoin (LTC) en çok düşen altcoinler oldu.

Kripto para birimlerinin hızlı düşüşü, günümüzde Birleşik Krallık enflasyonuBu, Mart ayındaki %10 duyurusunu takip etti. Burası İngiltere Bankası faz Avrupa bölgesinde mortgage faizlerinin artmaya devam edeceğine dair artan endişelere rağmen artışın devam etmesine neden olan olgu, risk piyasalarını da etkiledi.

Kripto para piyasaları, sektörün en büyük pazarı konumunda olan ABD ekonomisi başta olmak üzere istikrarlı hareket gösterirken, Avrupa bölgesindeki keskin veriler son dönemde kripto sektöründe fiyatları düşürmeye başladı.

Ani düşüş, iyi niyetle alım pozisyonu açan birçok yatırımcının pozisyonlarını kapatmasına neden oldu. Son 24 saatte toplam engelleme 250 milyon dolar olarak bildirilse de bu kısıtlamaların 175 milyon doları son saatte gerçekleşti.

Piyasa yorumcuları ise bu ani düşüşün kısa vadeli bir kapanış egzersizi olduğunu düşündüler ve piyasadaki uzun pozisyonların gerilemesinden sonra piyasanın hareketliliğini sürdüreceğini öne sürdüler.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın