medyauzmani.com

Grayscale, SEC görüşmeleri ve BNY Mellon ortaklığı ile Bitcoin ETF’ye yaklaşıyor – World Digital Media News


Grayscale Investments, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaptığı bir dizi stratejik hamle ve görüşmenin ardından Bitcoin Trust’ını (GBTC) spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme çabalarında ilerleme kaydediyor. Kripto para varlık yöneticisi, Pazar günü SEC personeliyle, sürecin önemli bir adımı olan NYSE Arca Kuralı 8.201-E’nin uygulanmasına odaklanan görüşmelerde bulundu.

Pazartesi günü Grayscale, GBTC ile ilgili işlemler için BNY Mellon ile önemli bir ortaklık kurduğunu duyurarak daha fazla ilerleme kaydedileceğinin sinyalini verdi. Bu gelişme, tröstün ETF’ye geçişinin potansiyel bir öncüsü olan GBTC’yi NYSE Arca’da listeleme planlarını belirten 19 Ekim S-3 Form Kaydını takip etti.

BlackRock ve Fidelity gibi büyük varlık yöneticilerinin de ETF onayı için yarıştığı rekabet ortamında, sektör analistleri sosyal medyada Grayscale’in Ocak ayına kadar SEC onayı alma şansı konusunda iyimserliklerini dile getirdiler.

SEC bugün yayınladığı bir notta bu gelişmeleri kabul etti ve GBTC’nin NYSE Arca Kuralı 8.201-E kapsamında listelenmesine ilişkin Grayscale ile yapılan görüşmelere işaret etti. Bu gelişme, Grayscale’in SEC’in spot ETF teklifini ilk reddetmesini yeniden gözden geçirmesini gerektiren yasal bir zafer elde etmesinin ardından geldi. Grayscale ayrıca SEC’e, gözetim anlaşmalarını içeren daha önce onaylanmış vadeli işlemlere dayalı ETF’lere kıyasla eşit olmayan düzenleyici muamele olarak algıladıkları konuda da meydan okudu.

Bu son gelişmeler, Grayscale ve yatırımcılara vadeli işlemlere dayalı alternatiflere kıyasla Bitcoin’e potansiyel olarak daha doğrudan maruz kalma sağlayabilecek bir yatırım ürünü olan spot Bitcoin ETF’si sunma çabaları için önemli bir adımı temsil ediyor. Transfer acentesi olarak BNY Mellon ile yapılan ortaklık, GBTC’nin potansiyel üst listeleme ve ETF dönüşümü için operasyonel hazırlığını artırarak kripto para yatırım araçlarının gelişen manzarasında bir başka kilometre taşını işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın