medyauzmani.com

Güney Kore borsasında listelenen altcoin hızlı yükseldi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para piyasaları yeni haftaya satıcılı başlarken ilk 100’de az sayıda kripto para artıda kalmayı başardı. Bugün ise Astar Network (ASTR), Güney Kore etkisiyle piyasadan pozitif ayrışan altcoin oldu. 

Güney Kore borsaları, son aylarda listeledikleri altcoin’lerin önemli oranlarda yükselmesini sağlıyor. Özellikle Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit’in listelediği varlıklar, hızlı şekilde değer kazanıyor. Benzer bir faaliyet bugün de gerçekleşirken Upbit, ASTR’nin borsada işlem görmeye başlayacağını duyurdu. 

Bu gelişmenin ardından sabah saatlerinde sıçrama yapan ASTR, bir saat içinde %82 gibi muazzam bir değer artışıyla 0,075 dolardan 0,1376 dolara kadar yükseldi. Bu sıçramanın ardından bir miktar kâr satışı gören altcoin, gün içi işlemlerde 0,1 dolarda denge buldu. Son saatte ASTR, değer artışını günlük bazda %27 oranında korurken ilk 100’de en çok yükselen varlık olarak kalmaya devam ediyor. 

Upbit borsası, güvenli kripto ticareti sunmasıyla öne çıkan bir platform. Öyle ki ASTR, borsada yerel para birimi WON karşısında ticarete başlarken borsa, diğer platformlardan farklı olarak listeleme sonrası volatiliteyi azaltmak için çeşitli tedbirler uyguluyor. Bu tedbirler arasında listelenen varlığın önceki kapanışının %10’u altındaki satış emirlerinin kısıtlanması ve ilk saatlerde piyasa fiyatı ve ön emirlerin kısıtlanması gibi önlemler bulunuyor.

Astar 2.0 vizyonu meyvelerini vermeye başladı

Astar Network, bu yıl birkaç önemli güncelleme gerçekleştirdi. Yaz aylarında uzun vadeli planlarını ortaya koyan Astar ekibi, Astar 2.0 vizyonunu duyurdu. Astar Network, bu vizyon çerçevesinde daha hızlı bir Web3 benimsemesi hedefine sahip. Geleceğe yönelik gelişim için çeşitli ortaklıklar da duyuran ASTR, yaz döneminde %60’ı bulan değer artışı kaydetse de Ekim ayının ortasına kadar kazanımlarını geri vererek 0,04 dolara kadar geriledi. 

Kasım ayına doğru piyasa geneliyle birlikte yeniden yükselişe geçen ASTR, son listeleme haberiyle ticaret alanını genişleten önemli bir kazanım elde etti.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın