medyauzmani.com

Güney Koreli yetkililer şimdi bitcoin varlıklarını ifşa etmeli


  • Koreli yetkililerin artık 760 doların üzerindeki tüm kripto varlıklarını ifşa etmesi gerekiyor.
  • Yeni yasayı özetleyen yasa tasarısı milletvekilleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi ve 25 Mayıs Perşembe günü onaylandı.
  • Kamu görevlilerinin kripto varlıklarına ilişkin katı kurallar, Kim Nam-kook’un 4,5 milyon dolar değerinde kripto para tuttuğu iddia edilen bir skandalın ardından geldi.

Güney Kore’den kripto para birimi haberleri, hükümet yetkililerinin elindeki tüm kripto para varlıklarını ifşa etme gerekliliğinin yasalaştığını bildiriyor.

Ulusal Meclisin tasarıyı kabul etme hamlesi, Güney Koreli milletvekillerinin ve diğer üst düzey hükümet yetkililerinin artık sahip oldukları bitcoinleri veya diğer kripto varlıklarını beyan etmek zorunda kalacakları anlamına geliyor.

Koreli yetkililer kripto para varlıklarını açıklayacak

News1’in yerel bir haberine göre, Ulusal Meclis “Kim Nam Guk Yasasını Önleme”yi 22 Mayıs Pazartesi günü oybirliğiyle kabul etti ve 25 Mayıs 2023 Perşembe günü genel kurulda onayladı.

Tasarı, muhalefet partisinin eski bir üyesi olan Kim Nam-kook’un Wemix borsasında yaklaşık 4,5 milyon dolarlık kripto varlığına sahip olduğunun ortaya çıkmasından birkaç gün sonra yürürlüğe girdi. Bu ifşaatlar, kara para aklama iddialarının ortaya çıkmasıyla birlikte kargaşaya neden oldu.

Güney Kore’nin Ulusal Meclis Yasası ve Kamu Hizmeti Etik Yasasında yaptığı değişiklikler, artık hükümet yetkililerinin herhangi bir kripto para birimine sahip olmaları durumunda yasaya uymasını gerektiriyor.

Özellikle, etkilenen bireylerin 760 $ veya üzerindeki tüm kripto varlıklarını beyan etmesi gerekecek. Gereklilik, diğer varlıkların yanı sıra nakit, hisse senetleri ve tahvilleri içeren açıklamalar için uygulanır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın