https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber HANetf’in kurucu ortağı, paranın geleceğinin dijital olduğunu söylüyor

HANetf’in kurucu ortağı, paranın geleceğinin dijital olduğunu söylüyor


  • HANetf’in Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su Hector MacNeil, İngiltere Hazinesi ve İngiltere Merkez Bankası’nın dijital pound ile ilgili son duyurusu hakkında yorum yapıyordu.
  • MacNeil, “Nakit düşüşte” diyor ve “paranın ve paranın geleceği dijitalde.”
  • Yield uygulamasının CIO’su Lucas Kelly, geçen hafta CoinJournal’a İngiltere’nin dijital sterlin ve genel olarak merkez bankası dijital para birimlerinin kripto para birimi için bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

HANetf’in Eş CEO’su ve Kurucu Ortağı Hector McNeil, Birleşik Krallık Hazinesi ve İngiltere Merkez Bankası’nın dijital sterlin olarak adlandırılan bir merkez bankası dijital para birimi olasılığına ilişkin son duyurusu hakkında yorum yaptı.

beğenmek CoinJournal Geçen hafta bildirdiğim gibi, Birleşik Krallık, dijital poundun piyasaya sürülmesine ilişkin bir danışma belgesi yayınladı ve İngiltere Merkez Bankası, dijital para birimini çıkarırsa bunun nakit parayla birlikte kullanılacağını belirtti. Birleşik Krallık merkez bankasına göre, daha fazla hanehalkı ve işletmenin ödemeler için benimsemesini sağlama planı olsa bile, dijital pound fiat para biriminin yerini almayacak.

MacNeil, İngiltere’nin hareketinin, hükümetin ülkenin finansal sisteminin kontrolünü elinde tutma çabasının bir parçası olduğunu söylüyor.

Paranın ve paranın geleceği dijitalde – HoneyTV McNeil

MacNeil’e göre, “JDaha fazla tüketicinin dijital ödemeleri benimsemesiyle Ash düşüyorhükümetin dijital poundu önemli bir proje olarak gördüğü bir gerçek.

CoinJournal ile paylaşılan yorumlarda belirttiği gibi endişe, Birleşik Krallık hükümetinin bir merkez bankasının çıkardığı dijital para biriminin İngiltere Merkez Bankası’nın finansal sistemin kontrolünü elinde tutması için anahtar olduğunu düşünmesidir.

Dijital sterlin için argüman, Birleşik Krallık devletinin paranın istikrarını ve kullanılabilirliğini sağlamadaki rolünü koruması gerektiğidir.dedi fon yöneticisi. O tamamladı:

Tabii ki, finansal sistemin geleceği hakkında her türlü potansiyel soru var. Dijital pound, banka mevduatlarında daha az nakit anlamına mı geliyor? Bu, ticari bankaların iş modelleri ve borç verme yetenekleri için ne anlama geliyor? Mali sıkıntı zamanlarında, tüketiciler ticari bankalardan paralarını dijital cüzdanlarına aktararak bankacılık yapabilirler mi?

McNeil, hükümetin, kullanıcıların elinde bulunduracağı dijital pound miktarının bir sınırı olduğunu açıklayarak, yukarıda belirtilen endişelerden bazılarını “önceden boşalttığını” belirtti. Hatta Hazine, bireysel cüzdanlarda 10.000 ile 20.000 pound (sayısal) arasında bir limit fikrini gündeme getirdi.

Peki bu dijital pound hakkında ne diyor? McNeil, kişinin taşıyabileceklerini sınırlama fikrinin dijital para biriminin cazibesini azalttığına inanıyor.

Halihazırda yaygın olarak kullanılan çeşitli kesintisiz dijital ödeme yöntemleriyle, tüketicilerin tutulan miktar kısıtlamaları olan sınırlı bir cüzdan yerine dijital pound kullanmaya teşvik eden nedir?? ” Çıkart.

Birleşik Krallık Hazinesi ve İngiltere Merkez Bankası bu planı yeniden düşünmek zorunda kalsa da, HANetf yöneticisi, dijital pound projesiyle ilgili son duyuruların “finans ve paranın geleceğinin dijital olduğunu” doğruladığına inanıyor.

Dijital servet platformu Yield App’in CIO’su Lucas Kiely de dijital sterlinin piyasaya sürülmesinin kripto para birimleri için olumlu olacağına inanıyor. Geçen hafta haberlerde vurguladığımız gibi Kelly, CBDC’lerin kaçınılmaz olduğuna ve kripto para birimi için mutlaka bir tehdit oluşturmadığına inanıyor.

Bunun yerine, ona göre, dijital pound gibi geleneksel finans zincirini yükseltmek, yalnızca daha fazla inovasyonu ve kripto para birimlerinin benimsenmesini teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın