medyauzmani.com

HC Wainwright analisti bir taraf seçti


BTC madencilerinin seçimi btc analizöründen daha iyidir
  • HC Wainwright analisti, madencilik stoklarının BTC’den daha iyi bir seçim olduğunu söylüyor.
  • Mike Colonies, Salı günü bir araştırma notunda bu noktaya değindi.
  • Bitcoin Ocak ayında %40 arttı ve madencilik stokları ortalama %124 oldu.

Madencilik hisse senetleri, başka bir potansiyel bitcoin fiyat artışından tam olarak yararlanmak isteyen yatırımcılar için doğrudan maruz kalmaktan çok daha iyidir.

Madencilik hisseleri Bitcoin’den çok daha iyi performans gösteriyor

Bitcoin yatırımcıları, fiyat neredeyse %40 arttığı için geçen ay mutluydu. Ancak Mike Colonies, madencilik stoklarındaki ortalama %124’lük devasa artışa kıyasla kazançların oldukça önemsiz olduğunu söylüyor.

Daha da önemlisi, analist, üstün performansın ileriye doğru devam etmesini bekliyor. Araştırma notu şöyle diyor:

2023 boyunca grup için yukarı yönlü değerleme revizyonlarını yönlendirmek için daha yüksek Bitcoin fiyatları ve ılımlı enerji maliyetleri tarafından yönlendirilen madencilik ekonomisinde bir iyileşme bekliyoruz ve madencilik stoklarının sürekli olarak çoklu genişlemesini görüyoruz.

Colonys, bitcoin fiyatlarının özellikle ABD Merkez Bankası faiz artırımına sert tepki gösterdiğinde ve dönmeye karar verdiğinde kutlama yapmasını bekliyor.

Koloniler Madencilik Stokunu “Olması Gereken” Olarak Adlandırıyor

Analist HC Wainwright ayrıca, bitcoin geçen hafta biraz geri çekilmiş olsa da madencilik stoklarının kazançlarını artırmaya devam ettiğini belirtti.

BTC madencileri hakkındaki yükseliş görünümünün bir kısmı da aylık üretim güncellemesine dayanıyor. Özellikle üçü – Marathon Digital, CleanSpark ve Cipher Mining, geçtiğimiz günlerde Ocak ayında çıkardıkları bitcoin sayısında keskin bir artış bildirdi.

Sonuç olarak, Colonies bu sabah CIFR’yi “satın almak” için yükseltti ve hisselerinin 3.0$’a yükselebileceğini söyledi. Bu, buradan %75’lik bir artışa işaret ediyor.

Ocak ayında, Cipher Mining hashrate’ini bir önceki aya göre yaklaşık %48 artırdı. Koloniler bugünkü araştırma notunda “sahip olunması gereken” maden stoğu olarak adlandırdı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın