medyauzmani.com

Hong Kong’da kripto para birimleri için model önerisi oluşturuldu – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para birimlerinin anlamı, dünyadaki en büyük sorunlardan biridir. Ülkeler ayrıca kripto varlıkları tanımakta zorlandıkları için mevzuatta ilerlemiyorlar.

Hong Kong Mahkeme ise kripto para ekonomisine ilişkin önemli bir karar alarak kripto para birimlerinin tanınmasına yönelik ön karar verdi. Hong Kong Yüksek Mahkemesi, bu varlıkların Gatecoin borsası tarafından tutulan ilgili kripto para birimlerine dayalı menkul kıymetler ve gayrimenkul olduğuna karar verdi. Dolayısıyla Hong Kong Yüksek Mahkemesi’nin aldığı kararla özerk bölgede bir ilk yaşandı ve kripto paralar bir finans grubu olarak kabul edildi.

Mart 2019’da feshedilen Gatecoin’in mütevelli heyeti, mahkemeden şirket içindeki kripto para birimlerinin geleceği hakkında rehberlik istedi. Mahkeme, takas edilen fonların borçlulara ait olmadığına ve borsadaki kripto para birimlerinin mülk olarak kabul edildiğine karar verdi.

Davayı takip eden Hong Kong hukuk firması Hogan Lovells, hakimin kararının aynı zamanda kripto para birimlerinin bir karşı taraf adına yasal olarak tutulabilecek varlıklar olarak kabul edildiği anlamına geldiğini söyledi.

Ayrıca mahkeme hakimi de kararını açıkladıktan sonra kentin konumu anlamında büyüklüğü açısından çok önemli olduğunu söyledi. Karar hakkında yorum yapan Bay Hogan Lovells, kripto para birimlerinin Hong Kong’daki hisse senetleri gibi maddi olmayan varlıklara eşdeğer olduğunu doğrulamanın özerk bölgeyi diğer ülkelerle aynı konuma getirdiğini söyledi.

Hong Kongkripto para sektörü ile ilgili son gelişmelerde adından sıkça söz ettirilmeye başlandı. Kripto merkezi olma hedefi olan ülke yetkilileri, son aylarda bu hedefe ulaşmak için çalışıyor. Hong Kong Yüksek Mahkemesi’nin bu kararı, şehrin kripto hedefleri ile uyumlu.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın