medyauzmani.com

Hoskinson, Ethereum’un yakında bir likidite sıkışıklığı ile karşı karşıya kalabileceğine inanıyor


Cardano kurucusu Charles Hoskinson, bir sonraki büyük yükseltmeye kadar ETH kodunun çözülememesinin Ethereum için bir likidite krizine yol açabileceğine inanıyor.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cointelegraph ile yakın tarihli bir röportajda Bitcoin ve Ethereum’u etkileyen bazı kusurları tartıştı.

Ethereum ağı Kota mekanizması için kılavuza geçtim Birleşmeden sonra birkaç hafta önce oldu. Geçiş, kullanıcıların artık madencilik yapmak yerine ETH tokenlerini paylaşabilecekleri anlamına geliyor.

Ancak Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, asıl sorunun yatırımcıların şu anda biriktirilen ETH’yi geri çekmesini engelleyen kilitleme mekanizması olduğuna dikkat çekti.

Ethereum yatırımcıları, bir sonraki yükseltme tamamlanana kadar Ether tokenlerini Beacon Chain’den çekemezler. Hoskinson dedi ki:

“Ethereum, California’nın kripto para otelidir. Check-in yapabilirsiniz, ancak check-out yapamazsınız.”

Cardano kurucusu, mekanizmanın Ether’in likiditesi üzerinde önemli bir etkisi olduğunu ve kripto para birimi için bir likidite krizine yol açabileceğini söyledi. diye ekledi;

“Piyasada giderek daha az Ether ticareti olacak. Ve sonunda ne olacak, çok fazla oynaklığın geldiği bir likidite krizi yaşayacaksınız.”

Hoskinson, Ethereum’a ek olarak, şu anda Bitcoin de dahil olmak üzere birçok blok zincirine güç veren İş Kanıtı (PoW) madencilik sistemini de eleştirdi. Proof of Work sistemini uzun vadede israf ve gereksiz görür.

Cardano kurucusu, bitcoin sürecinde iş kanıtının önemini kabul etti. Ancak BTC bir finansal araç olarak kullanıldığında sistemin etkili olduğuna inanmıyor.

Bitcoin madenciliği yapıldıktan sonra, madeni paraların kapsüllenmiş varlıklar şeklinde farklı, daha az enerji yoğun bir blok zincirine aktarılabileceğini öne sürdü. Bunu açıkla;

“Diğer ağ bunu stabilcoinler için kullanabilir, DeFi kredisi için kullanabilirsiniz, ödemeler için kullanabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir şey.”

kardano Dünyanın önde gelen kripto para birimlerinden biridir ve Ethereum’un ana rakiplerinden biridir.

Cardano Blockchain, birkaç hafta önce Vasil hardfork yükseltmesini uyguladı ve bu, ağ için performans ve yeteneklerde önemli gelişmeler sağladı.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın