https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber HSBC, çökmekte olan bir Silikon Vadisi bankasının İngiltere kolunu 1 sterline satın alıyor

HSBC, çökmekte olan bir Silikon Vadisi bankasının İngiltere kolunu 1 sterline satın alıyor


  • HSBC, çöken ABD bankası Silicon Valley Bank’ın (SVB) İngiltere’deki kolunu 1 sterline satın aldı.
  • SVB geçen hafta çöktü, bankacılık ve finans sektörlerinin yanı sıra kripto para birimleri aracılığıyla şok dalgaları gönderdi.
  • İşletmeler ve müşteriler artık para çekme işlemlerine normal şekilde erişmeye devam edebilir.

İngiliz çok uluslu banka ve finansal hizmetler devi HSBC, çöken Silikon Vadisi bankasının İngiltere kolunu devraldı.

Pazartesi günkü bir BBC News haberine göre HSBC, SVB biriminden sadece 1 sterlin ücret aldı.

İngiltere Merkez Bankası ve HM Hazinesi, SVB müşterilerine yardımcı olmak için çalışıyor

Geçtiğimiz birkaç gün, yalnızca ABD’de değil, Birleşik Krallık’ta da milyonlarca banka ve kurumsal müşteri için gerçekten korkutucu oldu. Buradaki ana hikaye, ilgili para miktarı açısından ABD tarihindeki en büyük ikinci bankacılık çöküşü olarak kabul edilen Silicon Valley Bank’ın ölümüydü.

Piyasa, bulaşma korkuları arttıkça bankacılık hisselerinin sert darbe almasıyla sert tepki gösterdi. Silicon Valley Bank, Silvergate Bank ve Signature Bank ile birlikte ana kripto dostu bankalardan biri olduğu için kripto para birimleri de düştü. CoinJournal’ın bugün erken saatlerde bildirdiği gibi, ABD yetkilileri ikincisini kapattı.

ABD Hazinesi ve FDIC, Signature Bank’ı kapatmak için harekete geçmek de dahil olmak üzere, SVB mudileri için felaketi önlemek için çalışırken, Birleşik Krallık’taki yetkililer de Birleşik Krallık merkezli müşterilere yardım etmek için bir ipucu aldı. Bu, yüzlerce teknoloji şirketinin SVB’nin çöküşüyle ​​alarm vermesinin ardından geldi.

İngiltere Merkez Bankası ve İngiliz hükümetinin Pazar gecesi SVB (İngiltere) ile HSBC arasındaki bir anlaşmayı sonuçlandırmak için çalıştığı bildirildi. Satın almayla birlikte şu anda yaklaşık 3.000 şirket nakitlerine erişim elde edecek.

uyarınca haber güncellemesi İngiltere Hazinesi’nden HSBC-SVB anlaşması herhangi bir vergi mükellefinin parasını içermiyordu.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın