https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber İflas etmiş BlockFi, 160 milyon dolar değerinde Bitcoin madenci kredisi satmayı planlıyor

İflas etmiş BlockFi, 160 milyon dolar değerinde Bitcoin madenci kredisi satmayı planlıyor


  • BlockFi, Kasım 2022’de yeni çöken FTX’e maruz kaldığını gerekçe göstererek Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.
  • Bitcoin madencileri tarafından desteklenen kredileri satma planı, iflas işlemlerinin bir parçasıdır.
  • İsteklilerin tekliflerini sunmak için Ocak ayının sonuna kadar süreleri var.

BlockFi’nin Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmasından yaklaşık iki ay sonra, kripto para birimi borç vereni şimdi iflas işlemlerinin bir parçası olarak bitcoin madenciliği donanımı tarafından desteklenen 160 milyon dolarlık kredi satmayı planlıyor. Toplamda, krediler yaklaşık 68.000 bitcoin madencisi tarafından destekleniyor.

BlockFi, iflasının ana nedeni olarak FTX’in ifşasını gösterse de, kripto para birimi borç vereni, kripto para birimi fiyatlarındaki düşüşü gerekçe göstererek Haziran 2022’de %20’lik bir iş gücü kesintisi duyurdu. İşten çıkarma duyurusu, bankanın 5 milyar dolarlık finansman sağlamak için görüşmelerde bulunduğuna dair raporların ortaya çıkmasından günler sonra geldi.

İsteklilerin tekliflerini sunmak için 24 Ocak’a kadar süreleri var

Bloomberg’den gelen raporlara göre BlockFi, geçtiğimiz yıl donanım destekli bitcoin madenciliği kredileri satmaya başladı. Söz konusu kredilerden bazılarının o zamandan beri zaten temerrüde düştüğüne ve bitcoin madencilerinin fiyatındaki keskin düşüşün ardından dolaylı teminat olmaya aday olduğuna inanılıyor.

Avustralyalı hukuk firması Cadena Legal’in direktörü olan kripto avukatı Harrison Dale, popüler bir medya kuruluşuna verdiği röportajda, teminat olarak kullanılan bitcoin madenciliği ekipmanının değerinden daha az olması durumunda, kredilerin BlockFi için kağıt değerlerine değmeyeceğini söyledi. krediler.

Harrison Dell’e göre, kredi için teklif veren kişiler büyük ihtimalle şu anda BlockFi’nin yapabileceği tek şeyin borç satmak olduğunu söyleyen borç tahsilat şirketleri.

BlockFi’nin kredilerini satma girişiminin, borç verenin toplamda yaklaşık 100.000 olan alacaklılarını ödeme çabalarının bir parçası olduğuna inanılıyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın