medyauzmani.com

Intel, Bitcoin topluluğu için çip üretmeyi bırakmaya karar verdi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Yaklaşık bir yıl önce Bitcoin madenciler için özel çipler yapmaya başladılar bilgibölgeyi terk etmeye karar verdi.

Coindesk tarafından yayınlanan bir makaleye göre, çip endüstrisindeki büyük bir şirket, bu yılın sonlarında, Bitcoin madenciliği özel olarak tasarlanmış bir yonga seti geliştirildiğini duyurdu.

Açıklamanın detaylarında IDM 2.0 üretimine öncelik verildiği için Intel, uygulama devresi olan Blockscale 1000 Serisi ASIC’in üretimini durdurma kararı aldı. Güncellemeye göre Intel, 20 Ekim’den sonra yeni sipariş almayacak ve 20 Nisan 2024’e kadar alınan tüm siparişlerin yakında teslim edilmesi bekleniyor.

Yaklaşık bir yıl önce Intel, Blockscale adlı bir yonga seti ile Bitcoin madenciliği pazarına girdi. Maden devleri şirketin ilk müşterileri arasında Argo Blok Zinciri, EngellemekŞebeke Altyapısı ve Hive Blok Zincirinin Tarihi oradaydı.

bilgi Bu karar, şirketin yeniden yapılandırılmasında alınan birkaç karardan biri gibi görünüyor. Şirket odaklanmaya karar verdiği IDM 2.0 ile Intel’in yarı iletken ürünlerinde müşteri sayısını artırırken aynı zamanda daha küçük ve daha hızlı yonga üretimini artırmak istiyor. Öte yandan Bitcoin madenciliği yapan şirketler için çip üretimini durdurma kararı alan şirket, bu fırsatın gelecekte değerlendirilebileceğini söyledi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın