https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber İsrailli startup Chain Reaction, blockchain çipleri geliştirmek için 70 milyon dolar topladı

İsrailli startup Chain Reaction, blockchain çipleri geliştirmek için 70 milyon dolar topladı


  • Tel Aviv merkezli bir blockchain çip girişimi, kendi yeni nesil çipini geliştiriyor.
  • Yeni çip, “tamamen simetrik bir kripto” çipi olacak.
  • Girişim, 2023’ün ilk çeyreğinde seri üretime başlamak istiyor.

İsrail merkezli girişim Chain Reaction, bir sonraki blockchain çipinin gelişimini desteklemek için 70 milyon dolar topladı. Para, girişimin bir sonraki dilimi geliştiren mühendislik ekibini genişletmeye gidecek.

Chain Reaction CEO’su ve kurucu ortağı Alon Webman, çipin tamamen yekpare bir kripto çipi olacağını ve kullanıcıların çip şifreliyken veriler üzerinde çalışmasına izin verecek. dedi ki:

“Bugün, bulutta şifrelenmiş verileriniz varsa ve herhangi bir veri işlemi veya veri analitiği yapmak için yapay zeka yapmanız, verilerin şifresini çözmeniz gerekir.”

Webman, başka türlü bulut hizmetlerini kullanabilecek büyük kuruluşların ve endüstrilerin, güvenlik endişeleri nedeniyle bunu yapmasının yasak olduğunu, çünkü verilerin şifresi çözüldüğünde, onu okumak, çalmak veya değiştirmek isteyen kötü niyetli kullanıcılara karşı savunmasız hale geldiğini belirtti.

Şifreleme altında veri erişimi

Yeni çip, kullanıcıların şifreleme altındaki verilere erişmesine izin veriyor ve Chain Interaction, çipi 2024’ün sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor.

Chain Reaction, 2023’ün ilk çeyreğinde mevcut Electrum blockchain çipinin toplu olarak benimsenmesine başlama sürecinde.

Reaction Chain, Şubat 2022’de yazılım geliştirme şirketi Intel’in bir blockchain çipi başlatmak için Nvidia Corp. ile ortaklık kurmasından bu yana bir blockchain çipi geliştiren ilk şirket değil. Nvidia ayrıca ayrı ayrı Ethereum madenciliği için özel olarak yongalar üretiyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın