medyauzmani.com

İşte 2022’nin sonunda Ripple’ı (XRP) 2 dolarda gösteren bir analiz


Cumartesi günü, XRP fiyat tahmini, para birimi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kapandığı için 0,50 doların üzerinde kalıyor. Dört günlük bir rallinin ardından gün iyileşmeye başladı ve XRP/USD çifti gücünü koruyarak yükseliş trendine girdi. XRP tokeninin arkasındaki firma olan Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal bir savaşta olmasına rağmen, kripto para piyasasındaki (SEC) istikrarsızlığa rağmen token büyük kazançlar gösterdi.

XRP fiyat incelemesi ve tokenomik

CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre, tokenin değeri geçen ay %46,30 ve bu ay %8,20, bugün 0,50 doların üzerinde işlem görüyor. CoinMarketCap şu anda 25.77 milyar dolarlık piyasa değeri ile 6. sırada yer alıyor. Toplamda 100 milyar XRP jetonu ve 49 milyar XRP jetonu var. XRP’nin mevcut fiyatı 0,5184 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 2,9 milyar dolar. XRP son 24 saatte %5,50 arttı. Birçok altcoinin düşüşte olduğu düşünülürse XRP’nin son dönemdeki yükselişi göze çarpıyor. XRP’nin olumlu kazanımları, Ripple’ın SEC ile açtığı davadaki son gelişmelerden kaynaklanıyor olabilir.

XRP görüntüleri

SEC, XRP’yi menkul kıymet olarak serbest bırakmak için Ripple’a dava açtı, ancak güvenliği son zamanlarda zayıfladı ve XRP fiyatlarına döndü. Ripple’ın SEC’e karşı savunması, Ether gibi XRP’nin bir menkul kıymet olarak görülmemesi gerektiği gerçeğine dayanıyor çünkü tek amacı çevrimiçi işlemleri desteklemek. Mevcut SEC Direktörü Gary Gensler, bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin menkul kıymetler olarak sınıflandırılmasını önerdi ve bu da Hinman’ın açıklamasıyla çelişiyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a dava açıyor ve diğer iki işletmenin dava hakkında rapor vermesini durdurmak istiyor. Özel jet girişimi TapJets ve havale hizmeti I-Remit, bu hafta davaya Ripple’ı desteklemek için “amicus curiae” olarak katılmak için bir dava açtı.

Cornell Hukuk Okulu’na göre, amicus curiae kelimenin tam anlamıyla “mahkemenin dostu” anlamına gelir. Mahkeme izin verdiği sürece, amici curiae davalarda amicus briefleri denilen şeyi dosyalayabilir.
Kripto hukuk uzmanı James K. Filan, SEC’in trendle mücadele ettiğini söylüyor. Ancak savaş Ripple ile bitiyor gibi görünüyor ve XRP fiyatının yükselmesine neden oluyor.

Oyunda %38.2 Fibonacci düzeltmesi

Önceki XRP fiyat tahmininde bahsettiğim gibi, XRP üçgen modelini kırdı ve XRP’yi 0,50$’a götüren bir ralli başlattı. Haftalık dönemde XRP, %38,2 Fibonacci düzeltmesini 0,5200 dolardan tamamladı. Günlük zaman diliminde XRP bir “üç beyaz asker” mum çubuğu oluşturdu ve haftalık zaman diliminde bir yükseliş mumu oluşturdu.

XRP görüntüleri

Her iki eğilim de XRP’de güçlü bir yükselişe işaret ediyor. %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinin üzerinde güçlü bir kırılma, XRP’yi sırasıyla 0,6046 $ veya 0,6788 $ olan %50 veya %61,8 Fibonacci düzeltme seviyelerine götürecektir.
RSI 50’nin üzerinde ve MACD histogramı sıfırın üzerinde, bu da XRP’nin daha yüksek trendde olduğunu gösteriyor. Bunun altında XRP, 0,4620 dolar veya 0,4450 dolardan anında destek buluyor gibi görünüyor.

Kısacası, XRP fiyat tahmini sabit kalıyor; Bu nedenle, 0,5248 doların üzerinde bir kırılma, 0,6044 dolara kadar daha fazla alıma yol açabilir. Teknik analize göre XRP’nin fiyatı yakında 5 dolara ulaşmayabilir, ancak 2022’nin sonunda 2 dolara ulaşması bekleniyor.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın