https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber İşte Bitcoin ve kripto piyasasında yaşanan ilk şey – KoinMedya

İşte Bitcoin ve kripto piyasasında yaşanan ilk şey – KoinMedya


Finans piyasalarının merakla beklediği zorlu ABD enflasyon verileri açıklandı. Tüm piyasalar gibi Bitcoin (BTC) fiyatı da veriler açıklanır açıklanmaz bu önemli gelişmenin ilk göstergesini verdi. Hadi daha yakından bakalım.


ABD enflasyon verileri yayınlandı: İşte Bitcoin ve kripto piyasalarındaki ilk gelişmeler

ABD enflasyon verileri “karışık” sonuçlar verdi. ABD enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından 14 Şubat’ta Wall Street ticareti başladı, Bitcoin (BTC) fiyatı yükseldi ve 22.000 doların üzerine çıktı. Önde gelen kripto para birimi BTC, geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş nedeniyle 21.600 dolar desteğine geriledi. Şimdi volatilite ile 22.000 doların üzerine çıktı.

ABD enflasyon verileri yayınlandı: İşte Bitcoin ve kripto piyasalarındaki ilk gelişmeler

BTC/USD 1 saatlik grafik Kaynak: TradingView

İlgili – Bir kripto uzmanından Bitcoin uyarısı: Bu düşüş eğilimine dikkat edin!

Bitcoin, ABD TÜFE verilerinde 5 günün en yüksek seviyesine ulaştı

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin iki saatlik grafikte birkaç haftanın en düşük seviyesini test ettiğini gösteriyor. Sonra yükselmeye başladı.

ABD’nin Ocak ayı TÜFE verilerini açıklamasının ardından piyasanın bir süre daha dalgalı olması bekleniyor. Elbette, Bitcoin fiyatı başladığı gibi yeniden 22.000 doların üzerine çıktı. Ancak bu, BTC için çok sınırlı bir aktivite gösteriyor. Fiyat sadece birkaç yüz dolar değişti.

İlgili – Shiba Inu’nun Düşmanı Bir Haftada %60 Zıpladı: İşte Nedeni

Bu durum TÜFE verilerine de yansımıştır. Piyasanın beklentisi buydu. Finans medyasında ABD’deki enflasyon oranını analiz eden piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, sonuçların “karışık” olduğunu söylüyor. Çoğunlukla beklentiler doğrultusunda geldiğini söylüyor.

ABD enflasyon verileri, Bitcoin ve kripto para piyasasını şekillendiren en önemli faktörlerden biri. Zira bu veriler, Fed’in faiz artırımının bir sonraki adımını belirleyecek. Son bir yılda enflasyonun yükselmesiyle birlikte Fed şahin bir para politikası ile faiz artırımlarını hızlandırdı. Fiyatlardaki kademeli düşüş, şimdi Bitcoin ve kripto piyasası için iyi bir haber gibi görünüyor.

KaynakDiğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın