https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Jump Trading, UST Raporunun yeniden kaydedilmesine yardımcı olan isimsiz bir şirkettir

Jump Trading, UST Raporunun yeniden kaydedilmesine yardımcı olan isimsiz bir şirkettir


  • Jump Crypto, SEC’in TerraUSD’yi 2021’de yeniden sabitlemeye yardımcı olduğunu söylediği kimliği belirsiz bir ABD ticaret şirketidir.
  • Terraform Labs ve CEO’su Do Kwon, insan çabasını bir yazılım algoritması olarak yanlış tanıttı.
  • Jump, SEC’in ticaret firmasına karşı yanlış bir dava açmasına rağmen, Luna jetonlarını büyük indirimlerle satın alarak 1,28 milyar doların üzerinde kar elde edebildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terraform Labs ve CEO’su Do Kwon’a dava açtığında, adı açıklanmayan bir ABD ticaret şirketinin Terra (LUNA) ile yapılan anlaşmalardan büyük karlar elde ettiğini gösterdi.

İlk olarak kripto yayını The Block tarafından paylaşılan bir rapora göre, kaynaklar şimdi şirketin Jump Trading’in Chicago merkezli bir yan kuruluşu olan Jump Crypto olduğunu söylüyor. Rapora göre, Do Kwon tarafından piyasaya sürülen hesaplamalı bir stablecoin olan TerraUSD’nin (UST) 2021’de çivisini geri kazanmasına yardımcı olan Jump Crypto oldu.

Do Kwon Terra projesi Mayıs 2022’de çöktü, Jump ise 2019’dan beri Luna için pazar yapıcı hizmetler sağlıyor.

Ticaret Ortağı, yer altı depolama tanklarının sıfırlanmasına yardım ettikten sonra 1,28 milyar dolar kazandı

SEC, Jump’a karşı herhangi bir suçlamada bulunmasa da kaynaklar, LUNA anlaşmalarından 1 milyar doları aşan bu şirketin (o sırada Terra’nın en büyük balinalarından biri) olduğunu söylüyor. Ticaret şirketi, özellikle, terraform tanklarını 1,00 $’lık çiviye geri döndürmeye yardımcı olduğunda Terraform Labs ile ömür boyu bir anlaşma sağladı.

SEC şikayeti, Mayıs 2021’de, yani nihayet sıfıra düşmeden bir yıl önce, yer altı depolama tanklarının fişlerinin çekilmesiyle ilgilidir. İddialara göre Kwon’un ekibi, ABD merkezli bir ticaret şirketiyle gizlice anlaşma yaptı. İdeal olarak, şirket LUNA cihazını büyük indirimlerle satın almak için devreye girdi ve bu da sonunda stablecoin’in dolar paritesini geri kazanmasına yardımcı oldu.

Ancak Terra, gerçekte üçüncü taraf çabalarından – temelde insan çabasından – kaynaklandığı halde, yeniden bağlamayı bir stablecoin yazılım algoritmasının sonucu olarak sunarak halkı yanılttı.

Ardından Terraform, ticaret şirketinin LUNA tokenlerini 40 sente satın almasına izin verirken, jetonlar ikincil piyasada 90 dolardan işlem görüyordu. Kaynaklara göre, ‘belirtilen’ ABD ticaret ortağının 1,28 milyar dolar kar elde ettiği bir anlaşmaydı.

Do Kwon, Terra’nın çökmesinden sonra saklanıyor ve son raporlar onun Sırbistan’da olduğunu iddia ediyor. CoinJournal tarafından Cuma günü vurgulandığı üzere, Terraform Labs’ın kurucusunun bir İsviçre banka hesabı aracılığıyla 100 milyon dolardan fazla Bitcoin nakde çevirdiği bildirildi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın