medyauzmani.com

Justin Sun, 86,6 milyon dolarlık HECO Zinciri istismarının ardından HTX kullanıcılarına geri ödeme sözü verdi – World Digital Media News


Önemli bir güvenlik ihlalinin ardından Justin Sun, HECO Chain köprüsünün 86,6 milyon dolarlık bir istismarının ardından HTX borsasının kullanıcılarını tazmin etme sözü verdi. Salı günü meydana gelen siber saldırı, siber güvenlik firması Cyvers tarafından tespit edildiği üzere, Ethereum (ETH) ve diğer tokenlere dönüştürülen ve ele geçirilen üç sıcak cüzdandan elde edilen 13,6 milyon dolar da dahil olmak üzere önemli kayıplara yol açtı. Bu olaya ve Eylül ayında gerçekleşen 8 milyon dolarlık bir önceki saldırıya cevaben Sun, varlıklarını korumak için köprü üzerindeki tüm işlemleri durdurarak bugün kararlı bir şekilde harekete geçti.

HECO Chain köprüsü, blok zincirinin birlikte çalışabilirliğini ve kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Tron ve BitTorrent arasındaki 2020 birleşmesinin bir parçası olarak kuruldu. Ancak, birkaç ay içinde yaşanan bu ikinci büyük güvenlik olayı, köprünün güvenlik açığı ve merkezi olmayan finans platformlarının genel güvenliği konusundaki endişeleri artırdı.

Sun’ın etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapma taahhüdü, platforma olan güveni sürdürmek ve HTX topluluğu üzerindeki mali etkiyi azaltmak için daha geniş bir çabanın parçasıdır. İşlemlerin askıya alınması, daha fazla yetkisiz transferi önlemek ve kapsamlı bir güvenlik incelemesine izin vermek için tasarlanmış geçici bir önlemdir. Durum ortaya çıktıkça, HTX kullanıcılarının tazminat ve normal işlemlerin ne zaman devam edeceği ile ilgili bilgiler için resmi güncellemeleri izlemeleri tavsiye edilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın