medyauzmani.com

Kapsamlı kripto düzenlemesi çağrıları yükselirken USDT rekor piyasa değerine ulaştı – World Digital Media News


Dolara sabitlenmiş baskın stabilcoin Tether (USDT), rakipleri USDC ve DAI’yi geride bırakarak 85,9 milyar dolarlık tarihi bir piyasa değerine ulaştı. Bu dönüm noktası, ABD kripto düzenlemesine ilişkin tartışmaların yoğunlaştığı bir ortamda gerçekleşti. Haber bugün DC Fintech Haftası sırasında Federal Rezerv Başkan Yardımcısı Michael Barr tarafından vurgulandı.

Barr, stabilcoinlerin kapsamlı bir şekilde denetlenmesine duyulan acil ihtiyacın altını çizerek, ABD doları ile desteklenen özel paranın düzenlenmemiş bir şekilde çoğalmasından duyduğu endişeyi dile getirdi. Federal Rezerv’in, bu yüksek riskli yatırımların yarattığı potansiyel finansal istikrar riskleri nedeniyle bu tür düzenleyici işlerde kazanılmış bir çıkarı olduğunu vurguladı.

Ayrıca Barr, sabit coinlerin ihraç süreçlerinde Federal Rezerv’in güvenini istismar ettiğine ve bunun da sıkı bir düzenleme gerektirdiğine dikkat çekti. Barr’ın tutumu, Wyoming Senatörü Cynthia Lummis’in kripto düzenlemelerinin hızlı bir şekilde uygulanması için yaptığı son çağrılarla aynı doğrultuda.

Salı günü Barr, DC Fintech Week’te USDT gibi stabilcoinlerin kesin olarak düzenlenmesi gerektiğini vurgulamış ve “Federal Rezerv’in güvenini ödünç alan” ve bu tür yatırımları denetleyen net bir düzenleyici çerçevenin olmaması nedeniyle finansal istikrar riskleri oluşturan kuruluşlarla ilgili endişeleri dile getirmişti. Senatör Lummis’in yorumları, SEC’in aşırıya kaçtığına dair artan iddiaların ardından Senatör Lummis’in önümüzdeki yılın başlarında kripto düzenlemelerine yönelik talebiyle uyumluydu.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın