https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kayıp 232 milyon dolarlık Bitcoin’e erişmek için son şans!

Kayıp 232 milyon dolarlık Bitcoin’e erişmek için son şans!


Kripto para birimi, son yıllarda en çok konuşulan ve büyüyen pazarlardan biri haline geldi. Bitcoin ağı ilk olarak 3 Ocak 2009’da aktif hale geldi. Ancak o zamanlar çoğu insanın ne olduğunu bilmediği, bilenlerin de umursamadığı bir dünyaydı. O sırada Stefan Thomas adlı bir yazılım geliştiricisi ilginç bir tanıtım videosu çekmişti.

7.002 bitcoinli dijital cüzdanın şifresini hatırlamıyor

Stefan Thomas, kripto para biriminin nasıl çalıştığını anlatan bir video çekmek için yıllar önce kolları sıvadı. Bitcoin 5 dolardayken takipçilerinden 1 Bitcoin göndermelerini istedi. 7.002 kişi Thomas’ın dijital cüzdanına 1’er BTC gönderdi.

Ancak Thomas, şu anda değeri 232 milyon dolardan fazla olan dijital cüzdanın şifresini hatırlamıyor. Geliştirici, 7.002 Bitcoin’lik cüzdana erişmek için daha önce 8 şifre denedi ancak başarılı olamadı. Thomas’ın cüzdana ulaşmak için iki şansı var. Şanssızlarsa, cüzdan kendisine rastgele bir şifre atar ve erişilemez kalabilir.

Bir yıl önce 10.000 lira değerinde bitcoin alsaydınız karınız/zararınız ne olurdu?

Özellikle kripto para birimleri değersizken, birçok kişi Bitcoin’i denemek için satın aldı. Sonra dijital cüzdan şifresini unuttu. Bitcoinlerin yaklaşık yüzde 20’sinin bu tür olaylar nedeniyle kaybolduğuna inanılıyor. Ancak bu kayıp ilk değil.

2013 yılında ofisinde çalışırken içinde 8.000 bitcoin bulunan bir sabit diski kazara imha eden James Howells, yıllardır bu diski arıyor. Zaman zaman yapılan arama çalışmalarıyla gündeme gelen isim, halen hard diski bulmak için çalışıyor.

Teknolojik Haberler

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın