medyauzmani.com

Kim Kardashian, Kripto Para Reklamcılığı İçin Cezalandırıldı – World Digital Media News


Sosyal medyanın en ünlü isimlerinden biri kim Kardashian, geçen yıl paylaştığı kripto para borsası ile büyük bir tartışmaya neden oldu. Kardashian ve Floyd Mayweather ve Paul Pierce gibi isimler Instagram hesaplarından ‘EthereumMax’ isimli bir kripto para işlemi paylaştı.

Bu aşamalarda kripto paranın piyasa fiyatı aniden %+632’ye yükseldi. Söz konusu alanlarda bir anket başlatarak, bugün Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Önemli haber geldi. SEC, Kim Kardashian’ın kararını açıkladı.

Kim Kardashian kripto para ticareti için 1,26 milyon dolar ödedi!

SEC tarafından paylaşılan duyuruya göre Kim Kardashian, Instagram hesabından yaptığı EthereumMax (EMAX) satışı nedeniyle. 1 milyon 260 bin dolar ceza yargılanmak. Ayrıca üç yıl boyunca herhangi bir kripto para birimi işlemine katılması yasaklandı. Ancak SEC, Kardashian’ın 250.000 dolarlık reklam aldığını duyurdu. Cezanın gerekçesi ise şöyle açıklandı:

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bugün Kim Kardashian’ı reklamlardan aldığı parayı açıklamadan EthereumMax tarafından sunulan ve satılan bir kripto varlık menkul kıymetini radyoda yayınladığı için para cezasına çarptırdı.”

Öte yandan Kardashian, SEC’in vardığı sonuçları doğrulayıp doğrulamadığı konusunda bilgi vermedi. Alan adının ceza konusunda sadece SEC ile işbirliği yaptığı paylaşıldı. Kardashian’ın 1 milyon dolarlık cezası eylemlerinin cezası iken, geri kalanı Kardashian’a aitti. sözleşmeli 250.000 dolar artı 10.000 dolar faizdi.

Bütün bunların dışında SEC Başkanı Gary Genslerayrıca örgütün resmi YouTube hesabından bir uyarı yayınladı. Gensler, yatırımcıları pazarlama heyecanı nedeniyle hisse senetlerine yatırım yapmamaları konusunda uyardı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın