https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Kızılay, kripto para birimleri ile bağış kabul etmeye başladı – World Digital Media News

Kızılay, kripto para birimleri ile bağış kabul etmeye başladı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Ülkemizde yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve 10 bölgeyi etkisi altına alan depremin yıkıcı etkileri devam etse de iç ve dış yardımlar gelmeye devam ediyor.

Depremden etkilenen vatandaşlara yardım etmek için kripto para şirketleri de kapatıldı. Son istatistiklere göre yerli ve yabancı birçok kişi ve kripto şirketi yaklaşık 10 milyon bağışta bulundu ve katkılar hala geliyor

Dostlar Derneği Kurucusu Halık Levent’in talebi üzerine MASAK, dün bir ilke imza atarak bağış ve kripto para toplamaya izin verdi. Ahbap Derneği’nin ardından Türkiye’de faaliyet gösteren diğer şirketler ve sivil toplum kuruluşlarının da bağış ve kripto para toplamasına izin verildi. Lisanstan sonra oluşturulan kripto para teklifleri arttı.

Bugün Kızılay tarafından yapılan açıklamada dijital cüzdanların oluşturulduğu, bağış ve kripto paraların kabul edilmeye başlandığı duyuruldu.

Kripto para cüzdanlarını Kızılay’ın resmi sitesinden temin edebilirsiniz. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), bağ (USDT), ABD doları madeni para (USDC), Noktalı (nokta) Sel (AVAX) içinde kripto para birimleri sunmak mümkündür.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın