medyauzmani.com

KlimaDAO ve Sushi LINK, Poligon’da karbonu dengelemek için kullanılıyor


Coin Journal’ın bir basın açıklamasından öğrendiğine göre, bir karbon piyasası, bir blok zinciri ölçekleme çözümü olan KlimaDAO ve DEX, marj ticareti ve kredilendirme için bir uygulama olan Sushi, Polygon ekosistemine dünyanın ilk karbon denkleştirme entegrasyonunu başlattı.

Proje kullanıcıları, anlaşmanın karbon emisyonlarını küçük bir ücret karşılığında dengelemeyi seçebilirler. Karbon kredileri, işlem başına 0,02 MATIC’e mahsup edilecektir.

Chainlink Automation, otomatik ofseti güvence altına alacak

Yenilikçi proje, zincir içi kompanzasyon otomasyonunu etkinleştirmek için Chainlink Otomasyonunu kullanacak. 24 saatte bir ofseti etkinleştirmek için kullanıcı katılım işlemlerini birleştirmek için Chainlink Otomasyon düğümlerini KlimaDAO emeklilik havuzu üzerinden yönlendirecek.

Kompleks tazminatı uygulayacaktır. Ne Sushi ne de KlimaDAO’nun ek dengeleme faaliyeti yapması gerekmez ve bu zincir üstü iklim çözümünü tamamen otomatik hale getirir.

Suşi: Poligon üzerinde hafif bir çözüm

DEX’ler, kolaylaştırdıkları işlemlerin yüksek sıklığı nedeniyle en enerji yoğun blok zinciri varlıkları arasında yer alırken, Polygon’s Sushi hafif bir çözümdür.

Ağ, Proof of Stake üzerinde çalışıyor ve dahası, son Ethereum entegrasyonu da ağ emisyonlarını %99’a kadar azaltıyor.

Daha geniş bir iklim dostu eğilimi yansıtmak

Daha önce, Sushi ekosisteminin üyeleri, DEX için bir karbon dengeleme çözümü geliştirmede KlimaDAO ile işbirliği yapmak için oy kullanmıştı.

Bu proje, tehlikeli emisyonları ele alan daha geniş bir Web3 projeleri eğilimini yansıtıyor ve blok zinciri teknolojisinin iklim üzerindeki etkisini azaltmak için araçlar ve teşvikler olduğunu gösteriyor.

Ortaklık ayrıca, yeşil ücretleri yazılım ve web uygulamalarına entegre etmenin mümkün olduğunu ve kullanıcıların iklim finansmanını ölçeklendirmesine olanak tanıdığını gösteriyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın